Jaki odcinek mógł znaleźć się w 5 serii?

Pierwsza seria Jedenastego Doktora to dla niektórych już odległa przeszłość. Było to debiut Matta Smitha w roli Doktora w roku 2010.

Gareth Roberts, scenarzysta kilku odcinków Doctor Who – między innymi Kodu Szekspira („The Shakespeare Code”), Jednorożca i osy („The Unicorn and the Wasp”) czy Woźnego („The Caretaker”) zdradził, że miał inny plan na swój odcinek w 5 serii.

Roberts napisał dla tej serii Lokatora („The Lodger”). Ale nie był to jego jedyny scenariusz w tym czasie, napisał również Death to the Doctor. Brzmi ciekawie, prawda?

Scenarzysta podzielił się opisem odcinka, który nigdy nie został zrealizowany:

Wakacyjna planeta jak Vegas pośrodku gwiezdnej wojny. Całkowicie pokojowa, rządzi na niej dyktatura. Doktor zostaje aresztowany za drobną obrazę i skazany na walkę z ogromnym Cyklopem. CG Cyklopa (projekt w efektach specjalnych) została nawet stworzona!

Według Robertsa miał to być siódmy odcinek 5 serii (w tym miejscu zobaczyliśmy Wybór Amy („Amy’s Choice”) autorstwa Simona Nye’a), a odcinek Neila Gaimana Żona Doktora („The Doctor’s Wife”) był zaplanowany jako jedenasty. Został przeniesiony do szóstej serii, Lokator został wstawiony w jego miejsce, a Gareth Roberts napisał potem Godzinę zamknięcia („Closing Time”) w 6 serii.

Co sądzicie o pomyśle na ten odcinek? Chcielibyście zobaczyć coś takiego na ekranie?

Źródło: CultboxUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *