NTA: Gratulacje dla Matta Smitha i Stevena Moffata!

Przyznano dziś National Television Awards – brytyjskie nagrody telewizyjne, w których na laureatów w poszczególnych kategoriach głosują widzowie.

W tegorocznej, dziewiętnastej edycji możemy pogratulować Mattowi Smithowi, który został zwycięzcą w kategorii „Drama Performance” (pokonał Maggie Smith, Mirandę Hart i Martina Clunesa) i całej ekipie „Doctora Who”, który uzyskał największą liczbę głosów w kategorii „Best Drama” (pokonał „Downton Abbey”, „Call The Midwife” i „Broadchurch”). Ze znanych whomanistycznych twarzy nominowany w kategorii „TV Detective” był również David Tennant za rolę w „Broadchurch”, pokonał go jednak Benedict Cumberbatch, któremu – po sąsiedzku – również serdecznie gratulujemy.

„Doctor Who”: najlepszy serial

Jenna Coleman: 50 lat i ciągle świetnie się trzyma! Gratulacje, „Who”! Ta nagroda należy do całej ekipy, która pracuje teraz w Cardiff, mózgu całego przedsięwzięcia – Stevena Moffata i, oczywiście, Matta Smitha. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na nas głosowali!

Matt Smith: najlepszy aktor

Steven Moffat: Niestety Matt nie mógł się dziś tutaj zjawić. Jest zajęty mordowaniem ludzi na scenie. Nie ma tego w scenariuszu, po prostu się zdenerwował. Poza tym zmienił się w Petera Capaldiego, więc już nie istnieje. Ale wiem, że gdyby tak nie było, to za najważniejszą rzecz uznałby to, że po czterech latach grania Doktora – a na początku nikt nie wierzył, że uda mu się zastąpić Davida Tennanta – zdobędzie aż takie uznanie i aprobatę widzów. To dla niego bezcenne.

Matt Smith dziękuje wszystkim, którzy oddali na niego głos

Matt Smith: Dziękuję za tę wspaniałą nagrodę! To wielki zaszczyt być nominowanym w tej samej kategorii, co tak wybitni aktorzy. Przykro mi, że nie mogę odebrać statuetki osobiście, ale występuję w sztuce. Właśnie jestem za kulisami. Tu jest napisane „cisza”. Bądźmy cicho. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Cztery lata spędzone na planie „Doctora Who” to był niezwykły czas, najbardziej zuchwały moment w mojej karierze. Jestem wam bardzo wdzięczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *