Nowy spin-off „Doktora Who” – „Class”!

Wczoraj BBC opublikowało intrygującą wiadomość – planowana jest produkcja nowego spin-offu Doctora Who zatytułowanego Class.

Szkoła Coal Hill to niezwykle istotne miejsce we Whoniversum – tam właściwie rozpoczyna się akcja pierwszego odcinka Classic Who, stamtąd wywodzą się, w pewnym sensie, pierwsi towarzysze, tam Doktor co jakiś czas wraca. W ostatnich seriach znów stała się ważna, pracuje tam bowiem Clara i z tej racji mogliśmy zobaczyć szkołę w jej współczesnej odsłonie. BBC Three da nam możliwość jeszcze dokładniejszego przyjrzenia się tej instytucji: ogłoszono wczoraj, że wyprodukowany zostanie ośmioodcinkowy spin-off, Class.

Producentami nowego serialu są Steven Moffat, Brian Minchin i Patrick Ness. Ten ostatni będzie też autorem scenariusza – to autor piszący głównie dla młodzieży, dlatego też nie ma większych wątpliwości, że Class zastąpi raczej Przygody Sary Jane niż Torchwood…  Choć może jednak skierowany będzie do młodzieży nieco starszej, jako że porównywany jest wstępnie do Buffy Igrzysk śmierci. Patrick Ness jest cenionym i nagradzanym autorem zyskującym coraz większą popularność – można się więc spodziewać dobrych scenariuszy.

Steven Moffat zapowiada nowy serial w następujący sposób:

Nikt nie potrafi pokazać mrocznego, pełnego emocji świata młodzieży jak Patrick Ness, a teraz my możemy wykorzystać jego talent w świecie Doktora Who. Pokaże widzom, jak wygląda dorastanie we współczesnej Wielkiej Brytanii – ale z potworami!

Sam Patrick Ness stwierdza natomiast:

Ogromnie się cieszę, że będę mieć możliwość wejścia do wszechświata Doktora Who, który sam jest obszerny jak cały czas i przestrzeń. Jest w nim tyle miejsca na wszelkie rodzaje niezwykłych opowieści i ogromną radość daje mi współpraca ze Stevenem Moffatem i Brianem Minchinem przy szukaniu miejsca na moją historię. Nie mogę się doczekać momentu, gdy widzowie poznają bohaterów Class, wszystkich nowych wrogów i kosmitów i przekonają się, że najmroczniejsze zakamarki rzeczywistości mogą być równie przerażające, co perspektywa egzaminów końcowych.

coalhill-02-10-2015Serial wyprodukuje BBC Cymru Wales we współpracy z BBC Worldwide dla stacji BBC Three.

Zdjęcia rozpoczną się wiosną 2016 roku, emisji możemy spodziewać się jesienią przyszłego roku. Niewykluczone, że serial będzie dostępny online – The Guardian spodziewa się zmiany formuły BBC Three, które miałoby się właśnie zmienić w telewizję internetową.

Nie będzie to pierwszy kontakt Patricka Nessa z Doktorem Who – pamiętacie rocznicową antologię 11 Doctors, 11 Stories? Patrick Ness miał w niej udział w postaci opowiadania o Piątym Doktorze – Tip Of The Tongue.  Jego fragment możecie przeczytać TUTAJ.

Na razie nie wiemy nic więcej – mnie głównie intryguje, czy umiejscowienie akcji akurat w szkole Coal Hill oznacza, że jedną z bohaterek będzie Clara? A może spotkamy wreszcie Iana Chestertona? Spodziewaliśmy się go już przy odcinku rocznicowym, gdy na tablicy zobaczyliśmy jego nazwisko… To miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wielu ważnych postaci. Nie wiem jak wy, ale ja jestem zaintrygowana.

Źródła: DoctorWhoOnline,  The GuardianExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Nowy spin-off „Doktora Who” – „Class”!

  1. Jak najbardziej jestem zaintrygowany, ale… czemu nie dostaniemy spin-offu z Paternoster Gang? Wiem, że nie każdy pała do nich miłością, ale z drugiej strony mają całkiem spore grono fanów i niejeden chciałby ich zobaczyć w pełnoprawnym spin-offie, zwłaszcza, że wygląda na to, że w serii 9 raczej się nie pojawią.

    Poza tym, jeśli Jenna Coleman nie będzie brała w tym udziału to co to oznaczałoby? Że umrze? Że odejdzie ze szkoły?

    No i sceny z Ianem Chestertonem nie miałyby dla mnie takiej siły gdyby to nie były sceny z nim i Doktorem.

  2. “pamiętacie rocznicową antologię 11 Doctors, 11 Stories?” – ja wcale, pierwsze słyszę :D
    No to zobaczymy, byleby nie było za dużo Clary…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *