Nowelizacje odcinków New Who również jako audiobooki

Niedawno informowaliśmy o tym, że kilka odcinków z New Who zostanie wydanych w formie powieści. 5 kwietnia ukazały się RoseŚwiąteczna inwazja (“The Christmas Invasion”), Dzień Doktora (“The Day of The Doctor) oraz Zdarzyło się dwa razy (“Twice Upon a Time”). Historie te będziemy mogli nie tylko przeczytać, ale również ich posłuchać!

Nowelizacje odcinków zostaną wydane w postaci audiobooków, a usłyszymy w nich znajome głosy! Każda z historii potrwa około 3 godziny i 15 minut. Poniżej prezentujemy okładki:

Za nowelizacje Rose odpowiada scenarzysta tego odcinka i były showrunner Doctor Who – Russell T Davies. Audiobook czytany będzie przez Camille Coduri (aktorka wcielająca się w matkę Rose).

Za nowelizacje odcinka Świąteczna Inwazja odpowiada Jenny T Colgan, a tę przygodę przeczyta nam również Camille Coduri.

Za nowelizacje odcinka rocznicowego Dzień Doktora odpowiada nie kto inny, jak jego autor – Steven Moffat. Historia będzie czytana przez Nicholasa Briggsa (który użycza głosu np. Dalekom).

Ostatnia z powieści to Zdarzyło się dwa razy. Na początku podano informacje, że autorem książki będzie Steven Moffat, ale ostatecznie okazało się, że odpowiada za nią Paul Cornell. W audiobooku usłyszymy głos Marka Gatissa (który napisał kilka odcinków Doctor Who oraz w tym odcinku wcielił się w rolę kapitana).

Prezentujemy również okładkę piątej książki, która jest nowelizacją klasycznej historii City of Death. Historia ta prawdopodobnie nie zostanie wydana w wersji audio:

Za okładki do tych wydań odpowiada Anthony Dry. Audiobooki będą dostępne od 18 czerwca 2018 roku.

Skusicie się na zakup? Wolicie czytać książki czy słuchać audiobooków?

Źródło: The Doctor Who Companiondoctorwho.tvUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *