Nowe zdjęcia Pierwszego Doktora i towarzyszy

Twice Upon a Time zobaczymy trzech Doktorów – Dwunastego, Pierwszego i Trzynastą. Pierwszy Doktor nie będzie samotny, towarzyszyć mu będzie Ben i Polly, towarzysze doskonale nam znani z klasycznych serii. Bena zagra Jared Garfield, a w Polly wcieli się Lily Trawers (więcej o towarzyszach Pierwszego Doktora znajdziecie tutaj). W najnowszym numerze Doctor Who Magazine pojawiło się kilka zdjęć ukazujących to trio.

Dodatkowo wiemy, że stacja na biegunie południowym została odtworzona w Roath Lock Studio 3, a David Bradley miał na planie dublerów-kaskaderów.

David Bradley o spotkaniu Pierwszego Doktora z Dwunastym wypowiedział się następująco:

Tak, będzie rywalizacja: Jestem Doktor. Nie, to ja jestem Doktor. Ale ja jestem pierwszym. Tak, ale… Będą odrobinę starać się pokazać, który jest lepszy. A także będą wzajemnie się sobie podlizywać, wyrażając podziw i uznanie.

O Williamie Hartnellu:

Wyobrażam sobie, że on patrzy na to z dumą i mówi: Zostałem wyróżniony w dobry sposób. W końcu ode mnie się to zaczęło. Nieważne, czy uznanie byłoby pewnie czy nie – wziąłby je. Wierzę w to i go nie winię.

Lily Trawers zdradziła coś ważnego –  w odcinku pojawią się także Cybermeni! Jeden z aktorów wcielających się w Cybermenów wypytywał ją o włosy: nie wierzył, że aktorka nosi perukę.

Andy Pryor, który zajmuje się castingiem do serialu, powiedział:

Musieliśmy znaleźć dwie osoby, które będą odpowiednio przekonujące i silne, by zagrać dobrze towarzyszy (Bena i Polly) i zostaną od razu w tych rolach rozpoznani.

Lily o peruce:

Wydaje mi się, że zawsze kończę w peruce, więc jestem z niej zadowolona. Czuję się jak zaginiona siostra Thunderbirds.

Jared opowiedział o jednej ze swoich scen:

W scenie, którą dziś kręciliśmy, Ben panikował. Był trochę przerażony. Nie wiem do końca, co się tutaj dzieje. Eksplozje wybuchają – po lewej, po prawej i na środku.

Lily Trawers o Twice Upon a Time:

Uważam, że jest piękny i łzawy. To cudowna równowaga pomiędzy zabawą i smutkiem. David mówił, że czasem było bardzo wzruszająco na planie. Energia była bardzo intensywna.

Poniżej znajdziecie pozostałe zdjęcia z DWM:

Kto nie może się doczekać odcinka świątecznego?

Źródło: Twitter Girly Letters, Doctor Who Magazine #519

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Nowe zdjęcia Pierwszego Doktora i towarzyszy

    1. Skąd info o Drugim? Z tego co kojarzę, to nikt nic nie mówił o pokazaniu (zdaje się byłby to już 3-ci raz) regeneracji Pierwszego w “Twice Upon a Time”.

        1. Znaczy mi też się wydaję, że będzie regeneracja Pierwszego pokazana, ale nie miałoby to dla mnie sensu gdyby nie była “do końca” i by nas zostawili coś jak w scenie przed intrem w “World Enough and Time” (wiadomo, że Dwunasty wtedy nie zregenerował, ale chodzi o takie podobieństwo).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *