Nowe przygody Lucy Wilson

Lucy Wilson powraca w nowej opowieści od Candy Jar Books.

Kim jest Lucy? Poznajcie wnuczkę Alistaira Gordona Lethbridge-Stewarta, znanego bardziej jako brygadiera. Lucy i jej rodzina pojawiła się już wcześniej w dwóch historiach: Lucy Wilson napisanej przez Sue Hampton oraz The Two Brigadiers Jonathana Macho.

The Lucy Wilson Mysteries: Curse of the Mirror Clown została napisana przez autora komiksów – Chrisa Lyncha. Autor umieścił w książce to, co budzi w nim strach. Jak mówi:

Mieliście kiedyś takie uczucie, że widzicie coś kątem oka? Mnie często się takie zdarza, co jest nieco przerażające. Kiedy dostałem szansę dodania własnego potwora do świata Lethbridge-Stewart, wiedziałem, że będzie to taki typ stwora, którego nie widać przez cały czas. Chciałem, żeby były to klauny, bo pomijając niewidoczne istoty, to właśnie one przerażają mnie najbardziej. Oczywiście to nie wszystko, jest jeszcze wiele innych niespodzianek, które, mam nadzieję, spodobają się czytelnikom. Olbrzymią frajdę sprawiło mi dodanie dziwnych i strasznych elementów do świata Lucy i mam nadzieję, że będę mógł wkrótce zrobić to po raz kolejny.

Tak wygląda krótka zapowiedź książki:

Cyrk przyjeżdża do miasta… I może już nigdy z niego nie wyjechać.

Lucy Wilson już niemal przyzwyczaiła się do życia w nadmorskim Ogmore. Szkoła, prace domowe, znajomi i od czasu do czasu kosmici… Nie jest łatwo być nową dziewczyną w mieście, ale z pomocą wiernego przyjaciela Hobo daje sobie radę.

Kiedy jednak tajemniczy cyrk otwiera się tylko na jedną noc, miasto zostaje oblężone przez niewidzialne klauny i grupa musi zmierzyć się z największą tajemnicą, z jaką dotychczas miała do czynienia – zaginięciem samej Lucy Wilson.

Na szczęście mają pomoc – tajemniczego obcego z innego świata z wyjątkową budką, która może wędrować przez czas i przestrzeń.

Lucy i jej rodzina pojawi się jeszcze w dwóch historiach w zbiorze opowiadań, Lethbridge-Stewart: Lineage, który będzie wydany z okazji 50-lecia pierwszego pojawienia się Alistaira w The Web of Fear.

Źródło: The Doctor Who Companion

Daj na ciastko!


Niziołek o duszy elfa. Nieśmiało-odważna, multifandomowa istotka, zakochana w szeroko pojętej fantastyce. Technik ds. obwodów tłumaczących TARDIS, które wciąż skrywają przed nią wiele tajemnic.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *