Nowe powieści z Dwunastym Doktorem

Doktor Petera Capaldiego zyska nowe przygody w kolejnych książkach. Na wiosnę czeka nas premiera nowych powieści z Dwunastym Doktorem.

Dwunasty Doktor doczeka się nowych książkowych przygód już 20 kwietnia, kiedy to odbędzie się premiera trzech nowych powieści o jego przygodach. W niezwykłych podróżach będą mu towarzyszyć Bill oraz Nardole.

Pierwsza książka, Plague City, została napisana przez Jonathana Morrisa. Druga, The Shining Man, jest autorstwa Cavana Scotta. A za trzecią, Diamond Dogs, odpowiada Mike Tucker.

Poniżej prezentujemy opisy oraz okładki książek. Zapowiadają się intrygująco.

Plague City

Powinniśmy odejść. Z pewnością powinniśmy odejść. Ale… gadatliwy duch!

Jest rok 1645, Edynburg jest oblegany przez największą plagę w jego historii. Nikt nie wie, kto stanie się jej następną ofiarą – nikt nie spodziewa się Nocnego Doktora, zamaskowanej postaci, która przeczesuje ulice w poszukiwaniu tych, którzy nie dożyją kolejnego dnia.

Ale śmierć nie jest końcem. Doktor, Bill i Nardole odkrywają, że żywi są nawiedzani przez tych, którzy niedawno odeszli – przez duchy, które nie wiedzą, że są martwe. Są tutaj także inne istoty czające się w ciemnościach, pełzające, przerażające stworzenia przepełnione nienasyconym głodem.

Doktor z przyjaciółmi musi zmierzyć się z przerażającym sekretem Ulicy Smutku – coś, co spoczywało uśpione przez 200 milionów lat, ma zamiar zniszczyć miasto…

The Shining Man

Bycie przerażonym to najmniejsze z twoich zmartwień.

Błyszczący Mężczyźni są wszędzie. Dostrzegasz ich kątem swojego oka. Nienormalnie wysocy, o długich, prostych włosach, białej twarzy i płomiennych oczach. Jeśli cię złapią, zaciągną cię nie wiadomo gdzie. Nikt nie jest bezpieczny. Oni znajdują się na rogu każdej ulicy. Czekają. Obserwują. Błyszcząc jasno.

Oczywiście, że to plotka. Musi nią być, prawda? Wszystko rozpoczęło się jako kawał, halloweenowy psikus. Później trafiło do sieci. Idioci przebrani za potwory, straszący ludzi. Głupie maski i straszne peruki. Nikomu nie stała się krzywda, bo straszydła nie są prawdziwe.

Dopóki ludzie nie zaczynają znikać, a światła płoną w ciemności. Płoną jak oczy.

Pomoc, w formie dziwnego mężczyzny zwanego Doktorem i jego przyjaciółki Bill, jest już w drodze. Doktor nas ocali. Doktor pokona potwory. Chyba że to potwory powstrzymają Doktora…

Diamond Dogs

Tutaj, na Saturnie, dosłownie pada diamentami.

Przez ponad 15 lat załoga ośrodka wydobywczego Kollo-Zarnista wydobywała z głębi atmosfery Saturna diamenty pomagające dofinansowywać ciągle powiększające się Ludzkie Imperium. Kiedy misja wydobywcza przebiega nieprawidłowo, do pracownika musi zostać wysłana misja ratunkowa. Pracownik ten twierdzi, że widział coś pośród wirujących chmur. Coś, co nie może istnieć.

Kiedy Doktor i Bill przybywają na miejsce, od razu znajdują się pomiędzy wrogimi górnikami, podejrzanymi strażnikami oraz przedstawicielami skorumpowanej firmy i muszą zmierzyć się z oskarżeniami o sabotaż i kradzież diamentów.

A pod nimi, w druzgoczącej atmosferze gazowego giganta, coś powstaje.

Czytacie Doktorowe powieści? Jesteście nimi zainteresowani?

Źródło: Amazon.co.ukUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Nowe powieści z Dwunastym Doktorem

   1. Były wydane w ogóle jakiekolwiek książki z New Who po polsku? Kiedyś
    szukałem i na nic nie udało mi się trafić, tylko parę starszych rzeczy.
    “Plague City” brzmi ciekawie, zawsze ciągnie mnie do historii z Doctorem w przeszłości i z “duchami” (koniec końcu nigdy nie okazują się być duchami). Pewnie zakupię na osłodę po Dwunastym:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *