Nowe intro Stevena Moffata do The Day of the Doctor

Pisaliśmy wczoraj o akcji równoczesnego oglądania Dnia Doktora (“The Day of the Doctor”), którego celem było podniesienie na duchu fanów przebywających w odosobnieniu lub kwarantannie z powodu epidemii koronawirusa.

Save the day! Dziś cały świat ogląda The Day of the Doctor

Sytuacja eskalowała: pomysł podłapał sam Steven Moffat i wraz z organizatorką akcji, redaktorką Doctor Who Magazine Emily Cook, wyprodukowali (z zachowaniem zasad odosobnienia, czyli całkowicie zdalnie!) krótki filmik z jednym z bohaterów epoki Moffata zapraszającym do oglądania odcinka… A może raczej, przede wszystkim, komentującym rzeczywistość. Jest to produkcja… jakiej się zapewne nie spodziewacie. Możecie ją obejrzeć tutaj:

Oto, co (w wolnym tłumaczeniu) jest tam mówione:

Witajcie, ludzkie szumowiny! Przybywam ze straszliwej bitwy z arcywrogiem Doktora – Mistrzem! Nawet mnie nie tknął, ale z jakiegoś powodu… wszystko jest teraz bardzo duże.

Jak zapewne słyszeliście, Mistrz jest teraz kobietą. Można to poznać po brodzie.

Zebraliśmy się tu, by obejrzeć zupełnie nową wersję Dnia Doktora. Po raz pierwszy ten odcinek dostępny jest szerokiej publiczności w rewolucyjnej, przełomowej… wersji 2D! Tym z was, którzy chcieliby odtworzyć doświadczenie oglądania w 3D, zalecamy lekki ból głowy i wsadzenie sobie palca do oka oraz mruczenie pod nosem “ale po co to wszystko, właściwie?”.

Słyszeliście na pewno, że wszyscy Doktorzy zebrali się, by nakręcić ten odcinek. Z wyjątkiem… większości z nich. Zwróćcie uwagę na wielki powrót Johna Hurta do kultowej roli, a także na powrót Billie Piper do zupełnie innej roli. Również Tom Baker ponownie wciela się w ukochaną przez widzów postać “kto to właściwie ma być?”.

To historia, która zmieniła wszystko. Chyba że nie. To nie jest jasne. Możemy być pewni tylko tego, że Władcy Czasu wrócili na dobre.

– Strax, nastaw wodę!

Proszę o wybaczenie. Madame Vastra wzywa. Proszę się zrelaksować, sięgnąć po ludzkie przysmaki i cieszyć się seansem.

Popkultura po koronawirusie nigdy nie będzie taka sama.

Oglądaliście wczoraj Dzień Doktora? Macie ochotę na kolejne takie akcje? Jest już zaplanowane równoczesne wielkie oglądanie Rose Eleventh Hour! Będziemy was na pewno zachęcać do przyłączenia się.Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *