Nowe informacje na temat odcinków 1-3 dziesiątej serii

Uważajcie, wpis zawiera drobne spoilery!

Odcinek 1: The Pilot 

Opis odcinka:

Gdy Doktor spotyka Bill, zderzają się dwa światy. Wraz z dziewczyną z gwiazdą w oku nadchodzi szansa na przerażającą pogoń przez czas i przestrzeń. Umysł Bill zostaje otwarty na Wszechświat, który jest większy i o wiele bardziej ekscytujący, niż kiedykolwiek mogłaby podejrzewać – ale kim jest Doktor i jaką tajną misję ma wraz z Nardolem na Ziemi?

Cytat z odcinka:

Doktor: Wyobraź sobie, że cały czas dzieje się teraz. Każdy moment twojego życia rozłożony dookoła ciebie, jak miasto. Ulice pełne budynków stworzonych z dni. Dzień w którym się urodziłaś, dzień w którym zmarłaś. Dzień, w którym się zakochałaś i dzień, w którym skończyła się miłość. Całe miasto zbudowane ze złamanego serca, z triumfu, nudy, śmiechu i obcinania paznokci u stóp. Najlepsze miejsce, w jakimkolwiek mogłabyś być. Czas jest dla nas względną strukturą, istniejącą w kosmosie i stworzoną przez nasze życia. Czas i Względny Wymiar w Kosmosie. To znaczy życie.

Zdjęcia:

Na pierwszym Dwunasty Doktor, prawdopodobnie w swoim gabinecie. Na drugim zastępcza matka Bill – Moira. Zagra ją Jennifer Hennessey.

Odcinek 2: Smile

Opis odcinka:

Doktor zabiera Bill na kolonię Gliese 581D. To jasny i słoneczny świat, doglądany przez podobne do ptaków Vardie i ich użytkowe interfejsy – Emojiboty. Brakuje tylko jednej rzeczy: kolonistów. Podczas dochodzenia rozpoczętego przez Doktora i Bill okazuje się, że uśmiechanie się to jedyny sposób, by je przeżyli.

Cytat z odcinka: 

Bill: Czy to nie szalone, że nie jestem przestraszona, tylko podekscytowana?
Doktor: Emoji, selfi, środki komunikacji, które można ubrać. Jesteśmy w Utopii dla bezmyślnych nastolatków.
Bill: Co to Utopia?
Doktor: Wymyślone, idealne miejsce.
Bill: To nie jest wymyślone.
Doktor: Założę się, że nie jest też idealne.

Obsada:

Peter Capaldi (Doktor), Pearl Mackie (Bill), Matt Lucas (Nardole), Mina Anwar (Goodthing), Ralf Little (Steadfast), Kaizer Akhtar (Praiseworthy).

Zdjęcia:

Na zdjęciach widzimy roboty Emoij, Bill, Doktora oraz Ralfa Little jako Steadfasta.

Odcinek 3: Thin Ice

Opis odcinka:

4 Lutego 1814 roku, Londyn. Doktor i Bill odpoczywają na ostatnim wielkim jarmarku na zamarzniętej Tamizie, jedząc ciasta i ciesząc się atmosferą festynu. Pod lodem pojawiaja się złowieszcze światło, wiodące ludzi na zgubę w mrocznych czeluściach rzeki. Doktor zajmuje się sprawą, a grupa miejscowych łotrów dostarcza mu wskazówek, których potrzebuje. Ktoś potężny i bezwzględny planuje przyciągnąć jak najwięcej ludzi na Targowisko… ale dlaczego? I co czai się na dnie Tamizy, czekając na pierwsze pęknięcia w lodzie?

Cytat z odcinka:

Doktor: Przypuszczenie. Coś znajduje się pod zamarzniętą Tamizą i zjada ludzi.
Bill: Okej.
Doktor: Propozycja. Musimy przyjrzeć się temu z bliska.
Bill: Tak, dobra.
Doktor: Plan. Zostańmy zjedzeni.

Obsada:

Peter Capaldi (Doktor), Pearl Mackie (Bill), Peter Singh (The Pie-Man), Nicholas Burns (Lord Sutcliffe), Tomi May (Dowell), Alfie Stoker (Perry), Guillaume Rivaud (Georgian Gentleman).

Zdjęcia:

Na zdjęciach widzimy Doktora, Bill oraz Nicholasa Burnsa w roli Lorda Sutcliffe’a, a ostatnie zdjęcie to Peter Singh jako Pie-Man.

Jak podobają wam się te informacje? Zachęciły was do nowych odcinków? Co sądzicie o zdjęciach?

Źródło: Twitter Girly Letters, Doctor Who MagazineUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Nowe informacje na temat odcinków 1-3 dziesiątej serii

  1. Bardzo zachęciły, brzmi świeżo i po prostu fajnie. Nie widać tez na horyzoncie symptomów namoffacenia ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *