Nowe informacje o Spyfall. Mamy drugi klip z odcinka

Już niedługo premiera tak wyczekiwanej 12 serii Doctor Who. Nowa seria rozpocznie się od dwuczęściowego odcinka. W najnowszym numerze Doctor Who Magazine dostaliśmy kolejne informacje o Spyfall.

Tak o dwuczęściowym odcinku otwierającym wypowiedział się Chris Chibnall, obecny showrunner serialu:

Jeśli planujesz zrobić szpiegowski thriller, musisz wykorzystać w nim gadżety. Spyfall to także historia o technologii. Opowiadamy o jej powstaniu, akceptacji. To oczywiście interesujące terytorium dla Doctor Who. Na tę chwilę technologia pozostawia nas w tyle, bardziej niż kiedykolwiek. Nie wiem, czy wszyscy jesteśmy świadomi tego, co potrafi technologia, mimo że z radością ją nosimy ze sobą.

Z dnia na dzień przybywają nowe informacje o Spyfall.

O swojej postaci w odcinku opowiedział sir Lenny Henry w BBC Radio 6:

Zostałem poproszony o zagranie w Doctor Who. Moja postać to Daniel Barton, który jest technicznym geniuszem. Pomyślcie o Jeffie Bezosie lub gościu od Google. Nie wiemy, kim on jest, ale czujemy, że coś jest z nim nie tak. To będzie fantastyczny odcinek na Nowy Rok.

Na zdjęciach promujący odcinek widzimy naszych bohaterów ubranych w stroje formalne. Dlaczego ekipa z TARDIS się przebierze? Jodie Whittaker opowiedziała:

Musieliśmy wkręcić się na bardzo elegancką imprezę, więc wystroiliśmy się jak najlepiej.

Jamie Stone, który wyreżyserował Spyfall: Part One, ujawnił, że zdjęcia do odcinka powstały w RPA i nakręcono tam sceny z pięciu lub sześciu różnych krajów.

Pierwsza część ma zakończyć się cliffhangerem, po którym opadną nam szczęki. Wszystko rozwiąże się w drugiej części. Chris Chibnall wypowiedział się też na jej temat:

Drugi odcinek nie ustępuje epickości pierwszemu, ale wydarzenia przyjmują mroczniejszy zwrot. To zupełnie inny nastrój i ton, również wizualnie. Jest tutaj kilka spraw wartych życia lub śmierci, przez różne wymiary działają tutaj złowieszcze siły.

Spyfall: Part Two wyreżyserowała inna osoba, Lee Haven Jones. Chibnall wyjaśnił również, dlaczego zdecydowano się na innego reżysera:

To zależało od tego, który odcinek kręciliśmy w południowej Afryce. Druga część Spyfall ma zupełnie innej lokacje niż pierwsza. Podzieliśmy więc bloki produkcyjne według tego. To było logiczne, ale ma także świetną estetykę.

Według reżysera odcinek był kręcony w Szkole Howella w Liandaff oraz w Tredegar House w Newport. Zdjęcia te powstawały prawdopodobnie w kwietniu. Prawdopodobnie w odcinku tym zobaczymy znajomą twarz. Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj.

Showrunner wypowiedział się też na temat 12 serii. Jego wypowiedź brzmi intrygująco…

Wejdziemy głębiej w przeszłość Doctor Who. Zagłębimy się także w teraźniejszość – w głąb Doktor i jej przyjaciół – a może również zajrzymy głębiej w przyszłość…

Mamy także drugi klip z premierowego odcinka:

Dwuczęściowy odcinek zapowiada się intrygująco. Przypominamy, że Steven Moffat już tworzył odcinki dwuczęściowe, które różniły się od siebie formą i klimatem, na przykład finał dziewiątej serii. Tutaj również może to wyjść ciekawie.

Premiera Spyfall już 1 stycznia w BBC One i BBC America. W Polsce odcinek Spyfall Part One zobaczymy na kanale BBC First już 12 stycznia.

Źródło: Cultbox,Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *