Nowe informacje o odcinku świątecznym

AKTUALIZACJA: Znamy dokładną porę emisji świątecznego odcinka! Zostanie on wyemitowany na kanale BBC One 25 grudnia o 17:30 (czyli o 18:30 naszego czasu). Będzie trwać równą godzinę.

Zobaczcie też zwiastun świątecznej ramówki BBC. Jest w nim kilka uroczych doktorowych migawek.

Już mniej niż miesiąc do tegorocznego odcinka świątecznego – Twice Upon a Time. Zanim w popłochu zerkniecie na kalendarz, rzucicie wszystko i popędzicie do sklepu po chusteczki zanim inni fani wszystkie wykupią, poświęćcie dwie minuty na przeczytanie zaktualizowanego opisu odcinka i obejrzenie nowego zdjęcia promującego. Ruchomego zdjęcia, jak w Hogwarcie!

Ale najpierw opis:

W magicznym finale przygód Dwunastego Doktora (Peter Capaldi) zobaczymy Władcę Czasu sprzymierzającego się z jedną ze swoich poprzednich inkarnacji, Pierwszym Doktorem (David Bradley) oraz towarzyszką, Bill Potts (Pearl Mackie).

Dwóch Doktorów, samotnych w śnieżnym, arktycznym krajobrazie, odmawia regeneracji. Zaczarowane stworzenia ze szkła porywają swoje ofiary z zamarzniętego czasu. Kapitan brytyjskiej armii, który powinien zginąć na polu bitwy, zostaje zabrany z okopów, by odegrać swoją rolę w historii Władcy Czasu.

Podnosząca na duchu opowieść o mocy, jaką ma nadzieja, nawet w najmroczniejszym momencie. Twice Upon a Time to koniec epoki. Ale też nowy początek, bo Doktor musi skonfrontować się z własną przeszłością, by nadać kształt przyszłości…

Dowiedzieliśmy się przy okazji, że odcinek będzie trwać 60 minut. Autorem scenariusza jest Steven Moffat, reżyserią zajęła się nieoceniona Rachel Talalay, a producentem wykonawczym jest Brian Minchin. Poza wymienionymi w opisie aktorami zobaczymy też Marka Gatissa i usłyszymy Nikki Amuka-Bird, która użycza swojego głosu szklanej kobiecie… Po raz pierwszy na ekranie zobaczymy także Trzynastą Doktor, w którą wcieli się Jodie Whittaker.

Odcinek zostanie wyemitowany 25 grudnia, w Boże Narodzenie. Na całym świecie będą się też odbywać pokazy w kinach, ale… tak, zgadliście – nie u nas. Informujemy o tym jednak na wypadek, gdyby komuś zamarzyło się podjęcie ryzyka i odwiedziny w Londynie w tym niebezpiecznym dla tego miasta czasie. Pewnie warto zaryzykować…

Jeśli kogoś jakimś cudem to ominęło – mamy już także fragment odcinka, który możecie obejrzeć (i przeczytać tłumaczenie dialogów) tutaj.

No i wreszcie nadszedł czas na to magiczne zdjęcie. Oto ono:

Jak wam się podoba? Podekscytowani myślą o świętach?

Źródło: DoctorWhoNews, TwitterExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *