Nowe atrakcje w ostatnim sezonie Doctor Who Experience

Doctor Who Experience gościło fanów serialu przez pięć lat, niestety 9 września zostanie zamknięte. Na razie nie wiadomo, czy, kiedy oraz gdzie powróci.

Zanim to się jednak stanie, odwiedzających czekają nowe atrakcje. Rozpoczęły się już piesze wycieczki po miejscach, w które kręcono serial. W trakcie 75-minutowego spaceru po Cardiff można zobaczyć znane lokacje z 10 serii, ale także tych wcześniejszych. Na wystawie czekają także już kostiumy i rekwizyty użyte w odcinkach ostatniej serii.

8 lipca odsłonięto także postać nowego potwora. Fani mogli wybrać, kogo chcieliby zobaczyć i wybór padł na Yeti z historii The Web of Fear z czasów Drugiego Doktora. Odsłonięcia dokonał Mike Tucker, który zajmuje się m.in. efektami specjalnymi w BBC.

Od 22 lipca w DWE rozpocznie się ostatni motyw z potworami i będą nimi Cybermeni. W tym dniu odbędą się warsztaty, a także sesja Q & A z twórcami potworów, czyli Millenium FX. Fani będą mogli zostać przekonwertowani na Cybermenów, a po Experience przechadzać się będą Cybermeni z Mondasu. Ten dzień zakończy się pokazem finału 10 serii na terenie DWE.

5 sierpnia odbędzie się największy pokaz cosplayu. Wszyscy fani zapraszani są na pojawienie się w tym miejscu i uczestnictwa w imprezie. Na pewno będzie się działo!

Jeśli jeszcze nie byliście i macie taką możliwość, to wybierzcie się do Cardiff. To naprawdę ładne miasteczko, a wizyty w DWE nie będziecie żałowali.

Jeśli chcecie poczytać, jak wygląda wizyta w DWE, zapraszamy do lektury redakcyjnych relacji: Artura i JJ, a także tekstów o whoviańskim zwiedzaniu Cardiff – autorstwa Seven Roses i Blownie (razy dwa).

Źródło: doctorwho.tv

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *