Nową towarzyszką Doktora nie będzie ani Osgood, ani Shona

Główny scenarzysta Doktora Who Steven Moffat ujawnił, że następnym towarzyszem Doktora nie będzie żaden ze znanych nam już bohaterów.

Jenna Coleman opuści serial w pewnym momencie tej serii, jednak jej następczyni nie została jeszcze mianowana.

Ingrid Olivier grająca Osgood, pierwszy raz pojawiająca się w odcinku Dzień Doktora (“The Day of the Doctor”) oraz Faye Marsay, po raz pierwszy widziana w odcinku Ostatnia gwiazdka („Last Christmas”), były najchętniej typowane przez fanów jako postaci, które mogą dołączyć do Doktora. Jednakże Steven Moffat studzi ich zapały:

Osgood jest świetną postacią, którą wszyscy uwielbiamy. Jednak czy można nazwać ożywieniem serii wprowadzanie na pokład TARDIS, kogoś kto już na niej był? Mam wątpliwości.

To świetnie działało z Catherine Tate (Donna Noble), ale nie jest to kierunek, w którym chcemy podążać. Całkiem podoba mi się to, w jakim punkcie stoimy teraz z Osgood.

Dodaje też:

Nie mogę nic obiecać, jednak tak właśnie uważam w tej chwili. Ponieważ żywię głębokie przekonanie, iż głupotą byłoby odrzucić szansę powiedzenia komuś: „Możesz tutaj zacząć”. Jeśli mówisz „Mógłbyś tu zacząć, ale towarzysz, to ktoś o kim musisz wiedzieć wszystko”, to traci to na znaczeniu.

Myślę, że za każdym razem, kiedy dostajemy nowego towarzysza mówimy: To jest początek. Tu się wszystko zaczyna. Możesz tu do mnie dołączyć. I jest to nawet bardziej wyraźne, niż przy zmianie Doktora.

Mark Gatiss ostatnio skomentował pomysł, że nowy towarzysz Doktora mógłby być płci męskiej:

Byłoby bardzo ciekawie, gdyby Doktor tym razem miał towarzysza, a nie towarzyszkę. Ale wtedy serial stałby się bardzo męski.

Źródło: CultBox

Daj na ciastko!


Niziołek o duszy elfa. Nieśmiało-odważna, multifandomowa istotka, zakochana w szeroko pojętej fantastyce. Technik ds. obwodów tłumaczących TARDIS, które wciąż skrywają przed nią wiele tajemnic.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Nową towarzyszką Doktora nie będzie ani Osgood, ani Shona

  1. Bardzo dobrze, postacie, które były typowane przez fanów to postacie ze współczesnej UK, a już gdzieś mówiłem, że najbardziej chciałbym mieć teraz bardziej egzotycznego towarzysza, z przeszłości albo przyszłości.

    Męski towarzysz jak najbardziej, ale gdy będzie jeszcze towarzyszka do tego (bo inaczej będzie jak powiedział Gatiss) i najlepiej, żeby nie byli uprzednio z sobą związani jak Amy i Rory.

    Zresztą, team TARDIS: Doktor + towarzysz + towarzyszka, z czego jeden z przeszłości, a drugi z przyszłości to mój wymarzony typ.

  2. Też uważam, że to dobrze (choć może trochę szkoda). Do tych, których już widzieliśmy, mamy jakiś osobisty stosunek, a do nowego towarzysza lub towarzyszki będziemy sobie wyrabiać stosunek od zera. Pewnie, mogą być rozczarowania. Ale może po tak długiej obecności Clary u boku Doktora, ten nowy/nowa/ci nowi będą mieli większe szanse?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *