Nominacje do nagrody Hugo

Ogłoszono nominacje do Hugo – jednej z najważniejszych nagród literackich w świecie fanów fantastyki.

W kategorii Najlepsza dramatyczna forma krótkometrażowa (Best Dramatic Presentation: Short Film) nominowane zostały cztery tytuły związane z Doctorem Who:

• Imię Doktora („The Name of the Doctor”) – Steven Moffat i Saul Metzstein,

• Dzień Doktora („The Day of the Doctor”) – Steven Moffat i Nick Hurran,

• Około Pięciu Doktorów („The Five(ish) Doctors Reboot”) – Peter Davison,

Przygoda w czasie i przestrzeni („An Adventure in Space and Time”) – Mark Gatiss i Terry McDonough.

Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 17 sierpnia. W tej kategorii nominowane zostały również odcinek Gry o tron („The Rains of Castamere”) i odcinek Orphan Black („Variations under Domestication”) – mamy nadzieję, że okaże się, że nie mają szans z Doctorem Who!

Steven Moffat nominacje skomentował następująco:

Trzy nominacje do Hugo w jednym roku, w roku jubileuszu, to niesamowite osiągnięcie. Jesteśmy w siódmym niebie. Cieszy mnie zwłaszcza docenienie „Około Pięciu Doktorów”, bo to był mój aktorski debiut! Gdyby ktoś jeszcze chciałby, żebym wystąpił w jego filmie – ja, moje nierealne włosy i czarny sweter jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Ale to nie koniec nominacji okołodoktorowych: w kategorii Komiks (Best Graphic Story) nominację uzyskał także zeszyt The Girl Who Loved Doctor Who autorstwa Paula Cornella, narysowany przez Jimmy’ego Broxtona, a w kategorii Najlepsza książka non-fiction (Best Related Work) nominowane zostało Queers Dig Time Lords: A Celebration of Doctor Who by the LGBTQ Fans Who Love It pod redakcją Sigrid Ellis i Michaela Damiana Thomiego.

Nagrody Hugo są przyznawane od 1955 roku na Worldconie. To najważniejsza, najbardziej prestiżowa nagroda w świecie fanów science-fiction. Od 2006 roku nominacje zawsze uzyskuje kilka odcinków Doctora Who, a nagrodę dostały dotychczas odcinki: The Empty Child/The Doctor Dances w 2006 roku, The Girl in the Fireplace w 2007, Blink w 2008, The Waters of Mars w 2010, The Pandorica Opens/The Big Bang Two w 2011 i The Doctor’s Wife w 2012. Mamy wielką nadzieję, że w tym roku do tej listy dołączy kolejny tytuł.

Źródło: Hugo AwardsExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *