Najważniejsze bohaterki Whoniversum w nowej serii słuchowisk

Charakterystyczną cechą Doctor Who we wszystkich jego odsłonach jest obecność bardzo wielu dobrze napisanych, interesujących i oryginalnych bohaterek. Wytwórnia Big Finish postanowiła je uczcić specjalną serią słuchowisk, której bohaterkami i twórczyniami będą kobiety.

Seria złożona z czterech historii będzie nosić tytuł The Eighth of March. W słuchowiskach pojawią się m.in. Ace (Sophie Aldred), profesor Bernice Summerfield (Lisa Bowerman), profesor River Song (Alex Kingston), Leela (Louise Jameson), Kate Stewart (Jemma Redgrave), Osgood (Ingrid Oliver) oraz – po raz pierwszy w słuchowiskach – madame Vastra (Neve McIntosh) z małżonką, Jenny (Catrin Stewart).

Niestety, nie wystąpią wszystkie razem. O Ace i Bernice Summerfield opowie słuchowisko The Big Blue Book na podstawie scenariusza Lizzie Hopley, gang Paternoster pojawi się w Inside Every Warrior Gemmy Langford, River Song spotka Leelę w Emancipation napisanym przez Lisę McMullin, a Sarah Grochala opisze nową przygodę Kate Stewart i Osgood (w liczbie mnogiej!) w słuchowisku zatytułowanym Narcissus.

Reżyserka Helen Goldwyn powiedziała:

To najlepszy moment, by uczcić bohaterki Whoniversum. Postacie kobiece ewoluowały wraz z tym światem, a w ich kreacjach znajdowała odbicie sytuacja kobiet w prawdziwym świecie – asystentki i podwładne stopniowo zmieniały się we współpracowniczki i przeciwniczki.

Jak wyglądała współpraca z tymi niesamowitymi aktorkami? To ogromna przyjemność i przywilej – jak mogłoby być inaczej? To cudowne, móc współtworzyć projekt, który nie tylko wyciąga kobiety na pierwszy plan, ale też stanowi formę celebracji faktu, że Big Finish od samego początku działalności promuje twórczynie takie jak ja, które dotychczas zawsze były w mniejszości. Ta produkcja to wielki krok naprzód i jestem dumna, że mogłam wziąć w tym udział.

Producentka Emma Haigh nadzorowała powstanie słuchowisk:

To było ogromnie ekscytujące doświadczenie, a efekt naszych prac odzwierciedla ogromną kreatywność Big Finish. Współpraca z tymi kultowymi, niezwykłymi aktorkami, reżyserką i scenarzystkami była zaszczytem. Postacie spotykają się w różnych konfiguracjach, co świetnie działa i jest bardzo inspirujące.

Można już dokonywać zakupów w przedsprzedaży słuchowisk, które premierę będą miały, oczywiście, 8 marca przyszłego roku. Płyty kosztują 25 funtów, a pliki do ściągnięcia – 20 funtów. Pod koniec kwietnia obie ceny nieco wzrosną.

Co sądzicie o tym pomyśle Big Finish? Będziecie zainteresowani? A może marzy wam się historia, w której spotkają się jakieś inne bohaterki, nigdy wcześniej nie występujące razem na ekranie?

Źródło: Big Finish



Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *