Steven Moffat o tajemnicy Orsona Pinka i losie Osgood

Steven Moffat postanowił odpowiedzieć na pytanie, które zaprząta głowy fanów od czasu emisji Ciemnej wody („Dark Water”). A mianowicie: jakim cudem Orson Pink istnieje, skoro Danny nie żyje?

Moffat wypowiada się na ten temat w najnowszym numerze DWM.

Na myśl przychodzi mi kilka wyjaśnień, ale najbardziej oczywistym jest to, że Orson pochodzi z innej gałęzi drzewa genealogicznego rodziny Pink. Wie o bohaterskim poświęceniu Danny’ego, ponieważ Clara została w kontakcie z jego rodziną po wydarzeniach Śmierci na niebie („Death in Heaven”), jak chyba każdy by uczynił, i opowiedziała im, co zrobił i dlaczego. I dała im małego żołnierzyka jako pamiątkę po wielkim człowieku i wielkim żołnierzu – a to dlatego, że wiedziała, że żołnierzyk musi pozostać z rodziną Pink.

To wydaje mi się najbardziej prawdopodobne, ale nie mówię, że tak było. Nic nie jest rzeczywiste, bo to ciągle serial telewizyjny. Wiedząc, jak skończy się ta seria, byliśmy ostrożni, by nie określać do końca, jaki był związek między Orsonem a Dannym.

Oprócz tego scenarzysta wyjaśnił kilka innych ciekawych rzeczy. Między innymi to, że Droid z pierwszego odcinka serii najprawdopodobniej został zabity przez Missy, a nie poddany konwersji. Wyjawił też, jak bardzo walczył ze sobą, gdy pisał scenę z TARDIS i kluczami, by nie dodać kwestii o otwieraniu drzwi pstryknięciem palców, jednak ostatecznie uznał to za niepotrzebne.

I na końcu ostatecznie i definitywnie uciął spekulacje dotyczące tego, że Osgood nie zginęła, tylko został zabity Zygon, który wyglądał jak ona (ten sam, którego widzieliśmy w odcinku rocznicowym). Powiedział, że gdyby był to Zygon, nie zginąłby tak łatwo. Osgood zdecydowanie jest martwa.

Co sądzicie o takich wyjaśnieniach Stevena Moffata?

Źródło: DoctorWhoTV

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Steven Moffat o tajemnicy Orsona Pinka i losie Osgood

  1. moffat ty trolu na pewno coś poprzekręcałeś!!!

    ludzie piszcie komenty!ja wchodziłem rok i korzystałem z serwisu bez rejestracji. nie bądźcie konsumentami piszcie rejestrujcie się pozwólcie tej stronie rozbłysnąć! zakładajcie nowe wątki kupujcie rzeczy to my tworzymy whoniwersum!!! no dalej allonsy!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *