Moffat o regeneracji Dwunastego Doktora

Obecny główny scenarzysta serialu opowiedział o scenie regeneracji Dwunastego wcielenia Doktora. Będzie ona zupełnie inna niż regeneracja jego poprzednika.

Steven Moffat stwierdził:

Z Mattem miałem taki pomysł, że cały jego pobyt w serialu będzie zapowiedzią bitwy, w której będzie walczył na końcu. Ale z Peterem nie byłem do końca pewny. Nie miałem też pewności, czy to ja napiszę jego scenę regeneracji, czy zrobi to Chris Chibnall.

Jaka będzie zatem ta regeneracja?

Będzie pasowała do jego Doktora. Jego Doktor jest trochę impulsywny. W pewnym momencie zrobi coś nierozsądnego, coś czego się nie spodziewacie. Przypasowało mi to.

Wiem, możecie myśleć, że wyolbrzymiam problem z wymyślaniem, jak wykończyć Doktora. W końcu każda historia w serialu posiada taką akcję, że raz akurat jemu może spaść głaz na głowę. Jestem jednak zadowolony z tego, co zrobimy z jego finałem.

Moffat wyjaśnił też, dlaczego do odcinka z regeneracją nie podchodzi emocjonalnie:

Wiem, że to zabrzmi strasznie, ale wierzę, że Russell T Davies powiedział to samo. Głównie martwię się o scenariusz, o to, jak sprawię, żeby ta historia była dobra. Nie masz tutaj czasu, żeby refleksyjnie spoglądać w okno i myśleć: Och, jak ten czas szybko leci… Nie ma na to czasu, to mnóstwo pracy. Może później, kiedy wszystko się już zakończy, usiądę i będę spoglądał w okno. Ale patrząc na moje poprzednie doświadczenie, to nie w moim stylu.

To brzmi bezdusznie, ale miałem na myśli to, że nawet jeśli to koniec mojej przygody z Doctorem Who, jest to całkiem szczęśliwe zakończenie. I to jest miłe. Dobrze jest coś kończyć.

Peter Capaldi również wypowiedział się na temat swojej sceny regeneracyjnej. Ku naszemu zaskoczeniu powiedział:

Nakręciłem scenę regeneracyjną. To był dziwny dzień. Pełen eksplozji. Odejdzie jako wojownik.

Czyżby zajawka regeneracyjna z tego zwiastuna nie była fałszywa?

Źródło: Radio TimesRadio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Moffat o regeneracji Dwunastego Doktora

  1. Jest raczej fałszywa ta zajawka bo Doktor ma ubiór z odcinka gdzie wszystko jest złudzeniem i tylko Bill widzi prawdę, ale kto wie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *