Już niedługo ukażą się „Mity i legendy” Władców Czasu!

Jeszcze w tym roku fanów Doktora Who czeka niebywała gratka: pierwsza ilustrowana książka mitologii Władców Czasu, zatytułowana Myths & Legends.

Zapowiada się epicka opowieść z samego serca Whoniversum! Jej autorem jest Richard Dinnick (znany z Thunderbirds Are Go! oraz serii doktorowych komiksów Titan Comics), a datę wydania zaplanowano na czerwiec. Znamy też już wygląd okładki:

Te wspaniałe opowieści były przekazywane przez Władców Czasu z pokolenia na pokolenie już od tysięcy lat. Zawarte w nich prawdy zaginęły wieki temu, ale mity i legendy pozostają wieczne…

Oto najbardziej trwałe z tych opowieści. Począwszy od księżniczki Manussy i jej olbrzymiego węża Mary, a na Vardońskim Koniu z Xeriphin skończywszy, te historie ukazują otaczający nas wszechświat oraz zamieszkujące go stworzenia. Mity pozostają natomiast zwierciadłem naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, uzasadniają naszą kulturę, ale i historię, nasze nadzieje i obawy.

Czeka nas zbiór wspaniałych przygód z osnutej mgłą przeszłości Władców Czasu. Myths & Legends to wyjątkowa galeria bohaterów i złoczyńców, bogów i potworów.

Zainteresowani?

PATRONITE

Źródło: Doctor Who TVFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Już niedługo ukażą się „Mity i legendy” Władców Czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *