Michelle Gomez chętnie wróci jako Missy

Michelle Gomez, odtwórczyni roli Missy, antagonistki Dwunastego, chętnie wróciłaby na plan Doctor Who, mimo że jej bohaterka najprawdopodobniej zginęła w finale ostatniej serii Petera Capaldiego. Jednak mówimy o Mistrzu/Missy i o Władcach Czasu, tak że nic nie jest przesądzone!

Jak powiedziała Gomez:

Chciałabym zrobić z Jodie Whittaker rundkę czy dwie. Nie wiem, czy to się kiedykolwiek wydarzy, ale jestem na to otwarta. Cudownie byłoby zobaczyć powrót Missy i znów ją zagrać! Nie jestem pewna, jak miałoby do tego dojść, ale zawsze czekam na propozycje.

Obecnie Gomez jest gwiazdą Chilling Adventures of Sabrina. Jednak remake przygód nastoletniej czarownicy od Netflixa dopiero buduje swoja popularność, nic więc dziwnego, że aktorka nadal kocha fandom Doctor Who:

Jestem mu wierna i wdzięczna na wieki. Nie sądzę, by którykolwiek fandom można było do niego porównać, w końcu powstawał przez 50 lat, z pokolenia na pokolenie!

Missy po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym odcinku ósmej serii, Głębokim oddechu (“Deep Breath”), jako żeńska regeneracja Mistrza. W Gdybyśmy czasu mieli więcej (“World Enough and Time”) spotkała swoje poprzednie wcielenie: Mistrza w wydaniu Johna Simma.

Chcecie jeszcze zobaczyć Missy? A może lepiej niech przez jakiś czas pozostanie w swojej krypcie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Doctor Who Companion

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *