Paul McGann mógł powrócić w 2005

O mój Rasillonie! Paul McGann mógł w 2005 roku powrócić do roli Doktora…

Podczas dyskusji w Brytyjskim Instytucie Filmowym, na panelu z okazji pokazu filmu „Doctor Who” z 1996 roku, okazało się, że nowe serie mogły wyglądać zadziwiająco inaczej. Wszyscy wiemy, jak było – Russell T. Davies z powodzeniem przywrócił „Doctora Who” z Christopherem Ecclestonem jako Dziewiątym Doktorem kilka lat po nieudanej próbie wskrzeszenia serialu. W 1996 roku na telewizyjne ekrany trafił pilot, dziś znany jako filmowa wersja „Doctora Who”. Wystąpił w nim świeżo zregenerowany Ósmy Doktor grany przez Paula McGanna. A gdyby RTD poszedł inną drogą i uczynił Ósmego Doktora bohaterem odnowionej serii? Czy Paul McGann zdecydowałby się wziąć w tym udział? Te pytania doczekały się właśnie odpowiedzi.

Na pytanie o to, czy zdecydowałby się wtedy wrócić do roli Doktora, Paul McGann odpowiedział „zdecydowanie tak”.

Wczucie się w tę rolę było dla mnie zarazem bardzo proste, jak i trudne.

Wspomniał również, że przez lata gotowy był wrócić do roli Doktora. Wyobrażał sobie tę postać podobnie, jak później wyglądał Dziewiąty: krótsze włosy, skórzana kurtka. Niestety – to nigdy się nie wydarzyło. Na szczęście McGann mógł kontynuować swoją przygodę z „Doctorem Who” w słuchowiskach, ale wspaniale byłoby móc go zobaczyć w roli Ósmego Doktora na telewizyjnym ekranie (choćby z okazji 50. rocznicy).

Teraz pytanie do was. Czy chcielibyście zobaczyć Ósmego Doktora w serii z 2005 roku, czy może jednak jesteście zadowoleni z tego, że RTD zdecydował opowiedzieć historię Dziewiątego Doktora granego przez Christophera Ecclestona?

Odpowiedź zostawcie w komentarzu! ;)

źródło: kasterborous.com

5 thoughts on “Paul McGann mógł powrócić w 2005

  1. nie pogardziłabym jednym a potem drugim :D Chris to mój Doktor ale Paul miał tyle wdzięku i uroku, że aż się prosiło by wystąpił w czymś jeszcze!!

    1. Ja się zgadzam z Amandą. Na pewno nie chciałabym Paula zamiast Chrisa, ale gdyby serial zaczął się Ósmym Doctorem, a Dziewiąty pojawił się później to byłoby to świetne rozwiązanie. Tylko jest jeszcze kwestia tego czy serial odniósłby sukces gdyby zaczął się z kim innym niż 9. Doctor, a jeśli tak to czy Eccleston zagrałby potem Dziewiątego w popularniejszym serialu skoro (z tego co wiem) odszedł z serialu po jednej serii właśnie dlatego by nie być kojarzonym z jedną określoną rolą serialową, innymi słowy uniknąć zaszufladkowania. Świetny temat do gdybania “co by było gdyby…”, ale chyba jednak wolę, że jest jak jest, bo do mnie Chrisowy Doctor trafił i dzięki temu jestem fanką serialu, a tak to nigdy nie wiadomo ;)

      1. wiem! mam te same rozterki! obaj byli świetni i bardzo różni…po prostu żal mi że McGann tak niewiele w telewizji pokazał bo był dla mnie urodzonym Doktorem. Chciałabym go właśnie zobaczyć z czystego sentymentu nawet na odcinek albo dwa XD

  2. Uwielbiam Ósmego. Pewnie, że chciałabym go zobaczyć w serialu. Ciągle liczę, że w rocznicowym odcinku dostaniemy choć małą scenkę z jego udziałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *