Maxim Baldry zagra w 12 serii

Na jaw wyszło nazwisko kolejnej osoby zaangażowanej w nową serię – i to znów nie za sprawą BBC. Tym razem jest to aktor Maxim Baldry, znany m.in. z najnowszej serialowej produkcji Russella T Daviesa, Rok za rokiem („Years and Years”, 2019). Mogliśmy go wcześniej zobaczyć na dużym ekranie jako Stepana Duchevskiego w Wakacjach Jasia Fasoli („Mr. Bean’s Holiday”, 2007).

Baldry powiadomił o roli w swoim internetowym CV, z którego, jak się można było spodziewać, informacja ta bardzo szybko znikła (skorygowaną wersję możecie zobaczyć tutaj). Przezorni fani jednak pamiętali, by zachować zrzut ekranu tak cennej informacji.

Jak widać powyżej, obok roli w Doctor Who w polu „reżyser” wpisane było: „różni”. Może to wskazywać na fakt, że aktor wystąpi w więcej niż jednym bloku filmowym. Jeśli to się okaże prawdą, będzie to oznaczać, że postać Baldry’ego pojawi się w co najmniej kilku odcinkach 12 serii.

Już w majowym wywiadzie dla The Italian Reye aktor potwierdził, że wkrótce zagra w innej (niż Rok za rokiem) produkcji telewizyjnej. Cały wywiad w języku angielskim znajdziecie tutaj.

Doctor Who prawdopodobnie kręcono w hrabstwie Bridgend w Walii, w ostatnim tygodniu czerwca i na początku lipca. Na planie zdjęciowym serialu w Methyr Mawr Estate Baldry miałby się pojawić właśnie 28 czerwca i 1 lipca. Potwierdza to opublikowane na Instagramie aktora zdjęcie przedstawiające przyczepy kempingowe należące najprawdopodobniej do ekipy filmowej. Data publikacji to 28 czerwca, a przypisana mu lokalizacja – Ogmore, miejscowość oddalona od Merthyr Mawr Estate o około godzinę jazdy. Samo zdjęcie jednak niewiele mówi wprost i prawdopodobnie dlatego się zachowało na Instagramie. Możecie je zobaczyć poniżej:

https://www.instagram.com/p/BzPwGJQF4bD/?utm_source=ig_embed

Co więcej, 1 lipca aktor umieścił na instagramowej relacji filmik, na którym wraz z inną aktorką ubrani są w kostiumy, które odpowiadają modzie wczesnego XIX wieku. Może to wskazywać na to, że powracająca w 12 serii postać będzie pochodziła właśnie z tego okresu.

Jak sądzicie, czy to oznacza powrót gangu Paternoster? A może opowiedziana zostanie kolejna mało znana historia prosto z archiwów? Póki co możemy jedynie gdybać. Pewne jest tylko to, że profil Maxima Baldry’ego na Instagramie dobrze jest zaobserwować, bo być może czegoś się wreszcie z niego dowiemy.

Źródło: CultboxFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *