Mark Gatiss o odcinku świątecznym i swojej przyszłości w serialu

Mark Gatiss jest związany z Doctor Who od 2005 roku, kiedy to napisał scenariusz do trzeciego odcinka pierwszej serii, Niespokojnych nieboszczyków (“The Unquiet Dead”). Gatiss to nie tylko scenarzysta, ale również aktor. Pojawił się już w serialu kilkakrotnie, w tegoroczne święta zobaczyliśmy go jako kapitana.

Gatiss nie ukrywa, że występ w Zdarzyło się dwa razy (“Twice Upon a Time”) był dla niego bardzo ważny:

Być tego częścią – to dla mnie zaszczyt.  Dla wieloletniego fana, takiego jak ja, zagranie w regeneracyjnej historii i to tej Petera, w dodatku z Pierwszym Doktorem, to było niesamowite. Czasami się szczypałem z niedowierzania. Patrzyłem na plan zdjęciowy z dwiema TARDIS stojącymi obok siebie i dostawałem prawdziwej podniety starą szkołą Doctor Who.

Aktor zdradza także swoje plany związane z serialem:

Chris Chibnall napisał do mnie cudownego maila, w którym stwierdził, że chciałby, żebym dalej pisał dla serialu, ponieważ jestem częścią wielkiej rodziny Doctor Who. To mnie bardzo wzruszyło. Właśnie kręcą pierwszą serię Jodie Whittaker, to całkiem nowi ludzie, a Chris Chibnall ma inną metodę pracy. Na obecną chwilę – nie wiem. Nigdy nie mów nigdy. Świetnie się bawiłem i czuję, że miałem ogromne szczęście, mogąc pracować przy serialu przez te 10 lat. Może nadszedł czas, aby ktoś inny spróbował. Przyznaję, że myśl, by nie pisać więcej dla Doctor Who jest dziwna. Jestem jednak bardzo podekscytowany, że mogę nie wiedzieć, co się dalej wydarzy w serialu, a dawno tak nie było. Kiedy się zacznie, nie będę wiedział niczego na temat nowego podejścia, muzyki, czołówki, wnętrza TARDIS, historii i scenarzystów. Nic nie wiem! To jak być na powrót ośmiolatkiem i siedzieć przed telewizorem i nic nie wiedzieć, co jak na dzisiejsze czasy jest dosyć dziwne. Chciałbym móc się tym cieszyć, mieć solidną przerwę. Może, jeśli Chris mnie zechce, w przyszłości coś napiszę.

Który z odcinków Marka Gatissa lubicie najbardziej? Chcielibyście, żeby dalej pisał dla serialu?

Źródło: Entertainment Weekly

PATRONITE

 Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Mark Gatiss o odcinku świątecznym i swojej przyszłości w serialu

  1. Tak strasznie mi się podoba, że Chibnall napisał takiego maila :) Odcinki Gatissa (Doktorowe, stanowczo nie mylić z Sherlockowymi) ani mnie ziębią ani grzeją, ale sam Gatiss – milion, trylion serc :)

  2. Szczerze wolę Gatissa jako aktora niż scenarzystę, ale cieszę się że zostanie. Przy takim masowym odchodzeniu ludzi z planu cieszy mnie każda pozostałość :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *