Lawina atrakcji Pyrkonu 2019


Poznański festiwal Pyrkon to stały punkt w czasie i przestrzeni (mniej więcej) oraz naszych kalendarzach i sercach (obu). Bywaliśmy tam już w różnych rolach – uczestników, prelegentów, przedstawicieli mediów, organizatorów doktorowej strefy tematycznej… Nie zabraknie nas również na tegorocznej edycji.

Tutaj znajdziecie nasze relacje z lat minionych.

Nie ma jeszcze tabelkowego, pełnego programu, ale to nie znaczy, że nie ma podstaw, by już teraz zdecydować, że trzeba się na Pyrkon udać. Poznańska impreza ogłasza kolejnych gości i atrakcje. Warto być na bieżąco, by niczego nie przegapić i już zaplanować wyjazd, bo do końca marca można kupić trzydniową wejściówkę w niższej cenie.

Bilety 3-dniowe na Pyrkon są sprzedawane w dwóch progach cenowych:

   • do 31 marca – 99 zł
   • d 1 kwietnia do momentu rozpoczęcia Pyrkonu oraz w kasach podczas Festiwalu – 119 zł

Zacznijmy od gości: na Pyrkonie pojawią się m.in. Angus Watson, Christie Golden, Stan Sakai, Wilfried Pain, Thomas Astruc, Christopher Judge, a to dopiero początek ogłoszeń! Nie zabraknie też polskich twórców.

Żeby niczego nie przegapić, warto zaglądać na stronę imprezy, a najlepiej polubić jej profil na Facebooku i zameldować się w wydarzeniu.

Jakie atrakcje zapewnia Pyrkon?

 • Dziesiątki sal prelekcyjnych wypełnionych atrakcjami: Cosplay, wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy i pokazy nie z tej ziemi.
 • Raj dla fanów fantastycznych gadżetów – ponad 14 000 m2 ze sklepami z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami – w skrócie ze wszystkim, o czym możecie zamarzyć.
 • Okazja do spotkania niesamowitych gości!
 • Olbrzymi Games Room dla wszystkich zapalonych fanów oraz rozpoczynających swoją przygodę z grami planszowymi.
 • Wielki i wypasiony Blok Gier Elektronicznych – znajdziecie tu konsole, turnieje, showroomy, strefę Indie Games oraz Retro.
 • Fantastyczne wioski, w których można obejrzeć stroje, wziąć udział w aktywnościach rodem z historii oraz zrobić niezwykłe pamiątkowe zdjęcia.

Kto się wybiera? Planujecie doktorowe cosplaye?

Źródło: PyrkonExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *