Latem ukaże się Short Trips z Narvinem

W czerwcu 2018 ukaże się słuchowisko Erasure z serii Short Trips, w którym Seán Carlsen wcieli się w Władcę Czasu, Narvina. Fani mogą go pamiętać z przygód na Gallifrey z Leelą, Prezydent Romaną i Ace oraz w Dark Eyes 3 z Ósmym Doktorem, Molly Sullivan oraz Liv Chenką. Pojawi się również w nadchodzącym słuchowisku Gallifrey: Time War, którego zapowiedzi możecie posłuchać poniżej.

Akcja Erasure toczy się w czasie podróży Czwartego Doktora z Adrikiem. Koordynator Narvin uraczy nas opowieścią z czeluści historii Gallifrey. Dokładny opis producenta brzmi:

Agencja Interwencji Kosmicznej, mroczna gałąź hierarchii Władców Czasu, o której się nie mówi. Uwielbiana i nienawidzona w równej mierze przez kolejnych Prezydentów i Kanclerzy. Pełnią oni jednak bardzo istotną funkcję: pilnują bezpieczeństwa i czystości linii czasu. Wykonują mroczną, brudną, o której istnieniu większość Władców Czasu wolałaby w ogóle nie wiedzieć.

Podkoordynator CIA Narvin zawsze bardzo poważnie podchodził do swojej obietnicy, by podtrzymywać Czcigodne Prawa Gallifrey. Kiedy jednak zostaje wysłany na misję, by zbadać planetę Bellascon, nie liczy się z żywiołem, jakim jest Czwarty Doktor, który ma, można powiedzieć, własne metody rozwiązywania problemów i zdecydowane poglądy na osoby takie jak Narvin. Ale tych dwoje musi jakoś pokonać swoje instynkty i współpracować…

Reżyserią słuchowiska zajął się Gary Russel. Producent, Ian Atkins, opowiada o sprowadzeniu Seána Carlsena do serii Short Trips:

Poparcie pewnego bardzo głośnego fana Narvina i niesamowity entuzjazm Seána Carlsena w stosunku do wszystkiego w Big Finish były początkiem Erasure. Szukałem pomysłów na kilka słuchowisk Short Trips, które mogłyby nieco zahaczać o inne serie i postacie z Doctor Who Big Finish, kiedy Seán Carlsen przyszedł do studia na nagranie podcastu z Nickiem Briggsem. Bardzo się ucieszył na myśl o zrobieniu jednej z Short Trips i zasugerowałem, że porozmawiam z obecną ekipą produkcyjną Gallifrey o tym, co mogliby zrobić z tą postacią.

Scott Handcock poradził mi, żebym porozmawiał z Garym Russellem i zanim się zorientowałem, wymienialiśmy notatki o Czwartym Doktorze i powrocie Adrica do normalnego kosmosu i o potencjalnych sposobach na skrzyżowanie ich dróg z młodym Narvinem. Rzeczywiście, spoglądanie na Narvina u początku jego drogi było fascynującym aspektem postaci, którą Seán wspaniale ujął i to jest dokładnie tym, o co chodzi w Short Trips.

Big Finish potwierdza, że w tym roku ukażą się również inne słuchowiska z serii Short Trips. W czerwcu ukaże się Trap for Fools z Piątym Doktorem czytane przez Marka Stricksona, autorstwa Stephena Fewella, natomiast w sierpniu – The Darkened Earth z Constance Clarke i Szóstym Doktorem pióra Johna Pritcharda, czytane przez Mirandę Raison. Co więcej, wspaniałe All Hands on Deck Carole Ann Ford we wrześniu doczeka się kontynuacji w postaci A Small Semblance of Home z Pierwszym Doktorem, Susan, Barbarą i Ianem, napisanej przez Paula Phippsa. W 2018 możemy się również spodziewać się słuchowisk z metakryzysowym Dziesiątym Doktorem i Jackie Tyler (w którą wcieli się po raz kolejny Camille Coduri) w The Siege of Big Ben oraz Flight into Hull!. Zwiastuna do The Siege of Big Ben można wysłuchać poniżej.

Zetknęliście się już z postacią Narvina? Jakie są wasze wrażenia?

Źródło: Big FinishFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *