Który odcinek definiuje erę Dwunastego Doktora?

W najbliższe Boże Narodzenie pożegnamy się z Peterem Capaldim i Dwunastym Doktorem. Podczas San Diego Comic Con Peter Capaldi został zapytany, który z odcinków definiuje jego czas w serialu.

Aktor odpowiedział:

Myślę, że jest to odcinek Posłuchaj („Listen”) z mojej pierwszej serii. To pierwszy raz, kiedy wprost zostaje nam pokazana jego maniakalność. To w tym odcinku widzimy jego obsesję – stwierdza, że istnieje we wszechświecie stworzenie, którego nie można zobaczyć i wyrusza na poszukiwania. Nawet jeśli nie może go zobaczyć i nie ma żadnego dowodu na jego istnienie, to całkowicie oddaje się temu pomysłowi.

Posłuchaj to czwarty odcinek ósmej serii. Historia została napisana przez Stevena Moffata i wyreżyserowana przez Douglasa Mackinnona. Dlaczego Capaldi twierdzi, że to właśnie ten odcinek jest ważny dla Dwunastego Doktora?

On jest w tym odcinku trochę gotycki i jest też drobne nawiązanie, że on jest jak w Gabinecie Doktora Caligari*. Podobały mi się świece w TARDIS itp. Dla mnie to jeden z pierwszych odcinków pokazujących, jaki jest ten Doktor. Był całkiem nieuprzejmy wobec ludzi, ale także miły, zabawny i kąśliwy. Myślę, że to w tym odcinku Dwunasty Doktor naprawdę się pojawia.

A jak wy wspominacie ten odcinek? Znajduje się na liście waszych ulubionych?

Gabinet Doktora Caligari – film z nurtu niemieckiego ekspresjonizmu z 1920 [Serdecznie polecam – Clever Boy].

Źródło: Den of Geek

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Który odcinek definiuje erę Dwunastego Doktora?

  1. Nie znajduje, bo tak na prawdę dwunasty jest jedną i spójną postacią dopiero w 10 sezonie. Całkowicie zmarnowany ogromny potencjał znakomitego aktora.

  2. Ostatnio obejrzałem ponownie serię 8. i 9. i ten odcinek był dobry, ale bardziej podobał mi się “Mummy on the Orient Express” akurat. Ogółem 8. seria jest bardzo dobra (jak dla mnie jedynym mankamentem jest to, że Dwunasty był trochę niespójny, ale tak to nie mam zastrzeżeń, nawet taki Doktor jakoś mi bardzo nie przeszkadzał).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *