Kto mógł zastąpić Clarę?

Serial dał nam kilka okazji, w których mogliśmy pożegnać Clarę. Między innymi finał ósmej serii zafundował nam pożegnanie jej i Doktora, jednakże później zapowiedziano, że Jenna Coleman powróci do roli w kolejnym odcinku świątecznym.

Wtedy zaczęły się spekulacje na temat tego, kiedy pożegnamy się z Clarą Oswald i kto mógłby ją zastąpić. Gdy ogłoszono, że Coleman ostatecznie rezygnuje z roli, dyskusje rozgorzały na nowo. Faworytką fanów stała się Faye Marsay, która w odcinku Ostatnia gwiazdka (“Last Christmas”) wcieliła się w postać Shony. Była najbardziej rozbudowana z całej czwórki gościnnych bohaterów. Okazuje się teraz, że Moffat faktycznie przymierzał się do obsadzenia aktorki w roli kolejnej towarzyszki.

Jak wypowiedział się w tej kwestii:

Przymierzałem się do napisania Shony jako zastępstwa za Clarę. Ma trochę cech wspólnych z Bill Potts. Wiedziałem, że chcę, aby następna towarzyszka była, ujmując to w prostych słowach, ironiczna. Nie miałem jeszcze w pełni ukształtowanej postaci, ale bawiłem się pomysłami.

Jak wiemy, Jenna Coleman zmieniła jednak zdanie i została w serialu na dłużej. Były producent wykonawczy dodał:

Przekonałem Jennę Coleman, żeby wróciła i nagrała odcinek świąteczny. Powiedziałem jej: “Mam dla ciebie wielkie zakończenie, w którym okaże się, że jesteś staruszką i umrzesz ze starości”. Takie było oryginalne zakończenie Ostatniej gwiazdki i takie mieliśmy podczas odczytu scenariusza. Zaraz po nim poszedłem z Jenną do innego pokoju i okazało się, że nie jest gotowa jeszcze odejść z serialu. Gdzieś tam w sercu wiedziałem, że nie chce jeszcze odchodzić, sama wtedy stwierdziła: “Nie jestem pewna, czy chcę już odejść”.

Shona była dość samotną postacią, być może to połączyłoby ją z Doktorem po stracie Clary?

Czy spodobałoby wam się, gdyby Shona została towarzyszką Dwunastego? A może chcielibyście zobaczyć w większej roli inną postać, która pojawiła się już gościnnie w serialu?

Źródło: Digital SpyUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę. Obecnie możecie go czytać gdzieś indziej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Kto mógł zastąpić Clarę?

  1. Myślałem że ten tekst jest że stycznia ubiegłego roku a tu 1 dzken tylko. ChcialbCh oznajmić iż z Clarą pozegnalismp się dawno ba nawet z jej następczynią i doktorem. Teraz przyszedł czas na Pania Doktor i trójkę towarzyszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *