Kto był pierwszym wyborem na Dziewiątego Doktora?

Fani nieraz zadają sobie pytanie: Co by było, gdyby w tego Doktora wcielił się ktoś inny? Casting to kluczowa rzecz w każdym serialu, wyobraźcie sobie więc, że rolę Dziewiątego Doktora zamierzano początkowo powierzyć komuś innemu.

Christopher Eccleston wcielał się w Dziewiątego Doktora tylko przez jedną serię. Jego odejście z serialu było owiane wielką tajemnicą, ale ostatnio zaczął coraz więcej o tym opowiadać, być może kiedyś wróci gościnnie do swojej roli. Dziewiąty Doktor mógł jednak wyglądać zupełnie inaczej, gdyż, jak się okazało, na początku rolę zaproponowano innemu, bardzo znanemu aktorowi, a był nim Hugh Grant!

Były showrunner, Russell T Davies, zdradził, że to ten aktor był jego pierwszym wyborem:

Zawsze chciałem pracować z Hugh Grantem, zawsze. Oferowałem mu nawet Doctor Who w 2004 roku. Powiedziałem mu o tym, a on: Naprawdę? Nic na ten temat nie wiedział. Uwielbiam go. Myślę, że to jeden z najlepszych brytyjskich aktorów.

Według Daviesa oferta nie przeszła do aktora przez jego agenta:

Przy gwiazdach należy się zwrócić do agenta, a on wywala ofertę przez okno:
– Czy Hugh chciałby przyjechać do Cardiff na rok?
– Nie!

Aktor to potwierdził:

Słyszałem plotkę o Doctor Who, ale nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek przyszedł z tym do mnie, na pewno nie mój agent.

Grant wcielił się w tego Władcę Czasu jeden raz – w skeczu The Curse of Fatal Death napisanym przez Stevena Moffata, w którym Trzynastą Doktor zagrała Joanna Lumley.

Sprawa jest jednak zawiła. Raz aktor mówi, że nic o tym nie wiedział, a kiedy indziej okazuje się, że doskonale to pamiętał. Oczywiście Grant mógł zapomnieć o tym, że zaproponowano mu rolę, gdyż w 2007 roku powiedział:

Zaproponowano mi rolę Doktora lata temu i bardzo mi to schlebiało. Dopiero gdy zobaczyłem to na ekranie, stwierdziłem: Cholera, to było dobre. Dlaczego odmówiłem?

Chcielibyście zobaczyć Hugh Granta w roli Doktora? Lubicie tego aktora?

Źródło: Radio TimesDigital SpyUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Kto był pierwszym wyborem na Dziewiątego Doktora?

  1. Oho widzę że gallifrey.pl cenzuruje komentarze ah wait przecież 9 to święta krowa w “fandomie” i każdy kto go nazwie po imieniu jest PIĘTNOWANY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *