Książka o kobietach w Whoniversum

Jesienią wydana zostanie książka opowiadająca o kobietach, które pojawiły się w Whoniversum.

Nosić będzie tytuł Doctor Who: The Women Who Lived: Amazing Tales for Future Time Lords (wcześniejszy tytuł to: Goodnight Stories from the Whoniverse) i ukaże się 27 września 2018 roku. Jej autorami są Christel Dee (znana z Doctor Who: The Fan Show) oraz Simon Guerrier (napisał książkę Doctor Who: The Doctor Who Book of Whoniversal Records, o której możecie przeczytać tutaj).

Poniżej prezentujemy jej oficjalny opis:

Poznajcie kobiety, które rządzą Whoniversum

Od Sarah Jane Smith do Bill Potts, od Susan Foreman do Trzynastej Doktor, kobiety są sercem Doctor Who. Czy mierzą się z Dalekami, czy krzyżują plany inwazji Nestene’ów, te kobiety nie czekają, by ktoś je uratował, tylko podciągają rękawy i biorą się do roboty. Naukowczynie i żołnierki, królowe i pracownice stołówek, nie pozwolą, by coś ich powstrzymało.

Od historycznych kobiet, takich jak Agatha Christie lub królowa Wiktoria, po ulubienice fanów, jak Rose Tyler czy Missy, The Women Who Lived opowiada historie kobiet przez czas i przestrzeń. Przepięknie zilustrowana przez zespół składający się z samych kobiecych artystek, ta kolekcja inspiracyjnych opowieści świętuje moc kobiet do zmiany wszechświata.

A tak prezentuje się jej okładka:

Książkę będziemy mogli zamówić przez Amazona, o tutaj, jej cena za wydanie fizyczne to 16,99 funtów.

Zapowiada się interesująco. Kto się skusi?

Źródło: AmazonUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *