Powstaje książka o kulisach (prawie) całego New Who

Obverse Books ogłosiło, że trwają prace nad książką, która opowie o tym, jak powstawało New Who. Wydanie, obejmujące okres od powrotu serialu na ekrany telewizorów w 2005 roku do ogłoszenia Trzynastej Doktor w 2018, napisze Edward Russell, dyrektor marki Doctor Who.

Russell pracował przy serialu podczas ery Doktorów Davida Tennanta, Matta Smitha i Petera Capaldiego i jest jedną z nielicznych osób, które posiadają bardzo dogłębny wgląd za kulisy Doctor Who. Może więc bez problemu wypowiedzieć się na temat praktycznie wszystkich aspektów produkcji – w końcu jako dyrektor marki codziennie zajmował się zakrojonymi na szeroką skalę wydarzeniami medialnymi, współpracując z ekipą kreatywną serialu przez ponad dwanaście lat. Edward Russell znajduje się w wyjątkowo dogodnej pozycji, by rzucić nieco światła na niektóre osobowości i procesy, które składają się na tworzenie telewizyjnej legendy.

Kadr z odcinka Day of the Doctor przedstawiający Dziesiątego, Jedenastego i War Doctora.

Trudno już zliczyć książki na temat Doctor Who, ale zaledwie krótka wypowiedź Edwards Russella upewni nas w przekonaniu, że zapewni on fanom nową perspektywę: z punktu widzenia osoby doskonale poinformowanej o tym, co dzieje się za kulisami serialu.

Dorastałem z Doctor Who od wczesnych lat siedemdziesiątych, więc dla mnie spełnieniem marzeń było dołączenie do ekipy serialu w Cardiff na krótko po tym, kiedy powrócił on na ekrany w 2005 roku.  Tyle już zostało napisane na temat [nowych] serii, że wielu fanów pewnie zdziwi się, jak wielu historii jeszcze nie usłyszeli. Ja byłem w samym sercu produkcji w czasie odcinków z Davidem Tennantem, Mattem Smithem oraz Peterem Capaldim i bardzo chętnie podzielę się sekretami dotyczącymi tych czasów.

Nie tylko szczegółowo opiszę, jak tworzyliśmy serial, ale opowiem też o wszystkich tych niesamowitych działaniach wokół niego, jak: konwenty, wystawy, trasy światowe, koncerty czy gigantyczne świętowanie pięćdziesięciolecia produkcji albo wizyta w Pałacu Buckingham czy odzyskanie dawno zaginionych odcinków. No i to nie samo Doctor Who – nakręciliśmy też Torchwood, Class i Przygody Sary Jane – i o wszystkich coś opowiem.

Nadchodzące wydawnictwo będzie zatem opowieścią o tym, jak Russell T Davies wyciągnął trochę zakurzony, ale ciepło wspominany, kultowy serial i przekształcił go w telewizyjny fenomen, a Steven Moffat przejął od niego pałeczkę i pobiegł z nią w siną dal.

Edward Russell tak podsumowuje swoje doświadczenia:

To była często ciężka i stresująca praca, ale przyniosła mi wiele frajdy i nie mogę się doczekać, żeby się podzielić tą wspaniałą przygoodą.

Książka, zatytułowana The Trip of a Lifetime – The Making of Modern Doctor Who, ukaże się zimą 2020 roku nakładem Obverse Books.

Źródło: Doctor Who NewsFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *