Zapraszamy na Smokon!

Już 27 maja w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbędzie się czwarta edycja konwentu Smokon, któremu (znów) patronujemy! A w sumie to też organizujemy, bo odpowiada za niego niemal w stu procentach ekipa Whomanikonu… Organizowanie konwentów trochę uzależnia.

W programie Smokonu znajdziecie konkursy, sesje RPG, panele dyskusyjne, liczne prelekcje oraz spotkania z gośćmi – pisarzami polskiej literatury fantastycznej, w tym m.in. z Anetą Jadowską, Martą Krajewską, Andrzejem Pilipiukiem, Adamem Podlewskim i Arkadym Saulskim.

Mimo skrętu programu imprezy mocno w literaturę i RPG-i, znajdą się też atrakcje dla fanów szeroko pojętej popkultury, w tym seriali, w tym i Doktora Who. Będziecie mogli wysłuchać prelekcji o kobietach w New Who, którą poprowadzi Ata, jeden z naszych najnowszych redakcyjnych nabytków.

Przez dziesięć ostatnich serii Doktora Who przewinęły się dziesiątki interesujących, różnorodnych, barwnych postaci kobiecych. Przyjrzyjmy się im bliżej – nie tylko towarzyszkom Doktora, ale też bohaterkom z drugiego i trzeciego planu.

Opisy pozostałych punktów programu znajdziecie TUTAJ, zapraszamy też na fanpage. No i oczywiście 27 maja do Krakowa!

Daj na ciastko!


Niziołek o duszy elfa. Nieśmiało-odważna, multifandomowa istotka, zakochana w szeroko pojętej fantastyce. Technik ds. obwodów tłumaczących TARDIS, które wciąż skrywają przed nią wiele tajemnic.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Zapraszamy na Smokon!

  1. Cóż, nie da się ukryć, że liczyłam na możliwość obejrzenia nagrania Doktorowej prelekcji na YouTube, niestety najwyraźniej nie było to w planach organizatorów, bo nie znalazłam transmisji na żywo tego wykładu, czy może pojawi się na kanale Gallifrey? Albo tutaj w postaci artykułu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *