Koniec VR-owych produkcji BBC?

Ledwo zaczęliśmy się cieszyć, że BBC próbuje być na czasie i do swojej oferty dołożyło eksperymenty z wirtualną rzeczywistością (VR) – a już musimy się z tym pożegnać. Szefowa BBC VR Hub, Zilla Watson, poinformowała, że podjęto decyzję o zakończeniu działalności jej działu.

Co to ma wspólnego z Doctor Who? Niestety niemało – bo wyszło stamtąd sporo właśnie doktorowych produkcji. Pisaliśmy o tym kilkakrotnie:

https://gallifrey.pl/wkrotce-polatamy-wirtualna-tardis/

The Runaway, czyli Doctor Who na gogle VR

BBC wydało komunikat, w którym podkreślono, jak ważne było dla korporacji „promowanie technologicznych innowacji i utrzymywanie pozycji lidera w dziedzinie, na której rozwoju korzysta cały przemysł rozrywkowy. Dlaczego więc z tego rezygnują?

Najprawdopodobniej z powodów finansowych – to kolejna rzecz, którą odcięto w ostatnim czasie. Jedną z nich było BBC3, które z regularnego kanału telewizyjnego przemieniono w telewizję internetową. W przypadku VR decydujące mogły też okazać się wątpliwości co do sensu inwestowania w taką technologię, co brzmi wyjątkowo rozczarowująco. Być może technologia nie rozwinęła się jeszcze wystarczająco, by takie inicjatywy ściągały tłumy.

Rezygnacja z rozwijania technologii nie oznaczają wycofania wsparcia dla prywatnych projektów – takich jak The Edge of Time wyprodukowane przez studio Maze Theory (pisaliśmy o niej tutaj).

Mieliście okazję pobawić się VR? Jak wam się podobało? Myślicie, że ta technologia się rozwinie czy jednak rozrywka skręci w jakimś innym kierunku?

Źródło: The Doctor Who CompanionExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *