Koniec Doctor Who: Legacy

Tiny Rebels ogłosiło smutną wiadomość: aplikacja Doctor Who Legacy przestanie być dostępna w sklepach dla urządzeń mobilnych. Kto jeszcze nie zdążył się nacieszyć grą, może ją więc pobrać do 16 lutego.

Twórcy gry tłumaczą, że zdecydowali się nie przedłużać kończącej się właśnie umowy z BBC.

Wiemy, że niektórych zabolało nasze przejście do Doctor Who Infinity. Te gry są dla nas wyjątkowe i stanowiły nowe wyzwanie dla naszej dwuosobowej firmy. Po pięciu latach wspierania darmowej gry jako usługi dostarczanej w czasie rzeczywistym, potrzebowaliśmy czegoś nowego, na czym moglibyśmy się skupić. Czuliśmy, że moglibyśmy poświęcać nasz czas dla ich obu, ale Infinity stała się kreatywnym potworem, który pochłonął ogromną ilość czasu i energii. Jesteśmy dumni także z tej gry, do wiosny pozostającej w fazie testów, dopóki nie dokończymy czwartej i piątej historii.

Przedsiębiorcy podkreślają jednak pozytywne wspomnienia związane z Doctor Who: Legacy.

Jesteśmy niewiarygodnie dumni z tego, co osiągnęliśmy naszą pierwszą grą na urządzenia mobilne w Tiny Rebels, właśnie tą grą. Rozpoczęliśmy tę podróż z wielkimi ambicjami o darmowej grze stworzonej przez fanów, która na pierwszym miejscu stawia doświadczenia graczy i nigdy nie zmusza do wydawania pieniędzy wbrew ich woli.

Twórcy gry wyjaśniają także, jak będą wyglądać ostatnie dni Doctor Who: Legacy. Możliwość gry offline będzie dalej dostępna. Wkrótce ta gra zostanie usunięta ze sklepów z aplikacjami dla urządzeń mobilnych, a możliwość zakupów wewnątrz aplikacji (np. kryształów do użytku w grze) została już wyłączona w dniu ogłoszenia.

Wszystkich tych, którzy pokochali Tiny Rebels, pocieszy też z pewnością wiadomość, że firma tworzy także nowy, ambitny projekt niezwiązany z Doctor Who, nad którym będzie pracować przez najbliższe dwa lata.

Źródło: Doctor Who: LegacyFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Koniec Doctor Who: Legacy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *