Kolekcja animowanych przygód Doktora już wydana

W czerwcu BBC zaskoczyło wszystkich i wydało pełne animowanych przygód DVD wyłącznie na rynek amerykański. Zatytułowany Doctor Who: The Animated Collection zbiór obejmie pięć historii z różnymi Doktorami, w tym The Power of the Daleks, Shada oraz The Infinite Quest.

W kompilacji pojawią się przeróżni Doktorowie: Drugi, Czwarty, Dziesiąty – a nawet Dziewiąty, zagrany w zastępstwie przez Richarda E. Granta. Tego ostatniego zobaczymy w odcinku Scream of the Shalka, napisanym przez Paula Cornella, scenarzystę znanego whovianom m.in. z odcinka Dzień ojca („Father’s Day”).

Zbiór animacji jest tym dziwniejszy, że składa się tak z adaptacji opartych na odzyskanych fragmentach oryginalnych odcinków z Trzecim Doktorem czy niedokończonej historii z Czwartym, jak i zupełnie autorskich animacji, których kanoniczność jest co najmniej wątpliwa.

Patrick Troughton jako Drugi Doktor, jeden z bohaterów nowo wydanych przygód

Tak czy inaczej, zapowiedź wydania przedstawia się następująco:

Dzięki spektakularnej kolorowej animacji i technologicznemu czarodziejstwu prezentujemy całą TARDIS pełną przygód – w formie pięciu wspaniałych doktorowych produkcji. W dziesięciolecia po tym, jak na skutek strajku przerwano produkcję Shady z Czwartym Doktorem, animacja uzupełniła luki, a tajemnice planety więziennej zostały rozwiązane.

Podążając za oryginalną ścieżką dźwiękową odcinka The Power of the Daleks z Drugim Doktorem, mistrzowie animacji odtworzyli pierwszą regenerację Doktora – dokładnie w porę, by zmierzyć się z najstarszymi wrogami.

Dreamland i Infinite Quest z Dziesiątym Doktorem są jakby biletami na zwariowane przygody po Dzikim Zachodzie w poszukiwaniu zaginionego legendarnego statku kosmicznego. A w udoskonalonej internetowej transmisji Scream of the Shalka, Doktor (z głosem Richarda E. Granta) uratuje Ziemię przed zaplanowaną przez kosmitów katastrofą ekologiczną. Wskakujcie na pokład!

Okładka zbioru animowanych przygód "Doctor Who: The Animation Collection"

Wydanie jest dostępne wyłącznie w wersji DVD i  przeznaczone ściśle na rynek amerykański – przez co nawet po sprowadzeniu do innego kraju mogą być problemy z jego odtworzeniem, o ile urządzenie nie jest odpowiednio przystosowane.

Mamy jednak nadzieję, że trudności techniczne was nie zniechęcą i skusicie się na to wyjątkowe wydanie. Znajdziecie je na Amazonie za niecałe 20 dolarów (tutaj).

Źródło: The Doctor Who CompanionFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *