Znamy kolejnego scenarzystę 10 serii!

Wiemy już, kto ze starych znajomych napisze ósmy odcinek 10 serii.

whithouseZ najnowszego numeru Doctor Who Magazine dowiedzieliśmy się, że autorem scenariusza ósmego odcinka zbliżającej się 10 serii będzie doskonale nam znany Toby Whithouse. Od swojego doktorowego debiutu w 2006 roku – napisał wtedy słynny odcinek Zjazd absolwentów (“School Reunion”), w którym Dziesiąty Doktor spotkał dawną towarzyszkę, Sarę Jane Smith – wielokrotnie wracał do Whoniversum. Zawdzięczamy mu takie odcinki jak Wampiry w Wenecji (“The Vampires of Venice”) z piątej serii, Kompleks boga (“The God Complex”) z szóstej serii, Miasteczko Mercy (“A Town Called Mercy”) z serii siódmej oraz podwójną historię z serii dziewiątej, Pod powierzchnią Cisza przed potopem (“Under the Lake” / “Before the Flood”).

Poza Doktorem Who napisał też jeden odcinek Torchwood i kochany przez fanów serial Being Human, a niedawno także serialowy thriller The Game.

Cieszycie się, że znów będziemy mogli zobaczyć jego odcinek? Co sądzicie o jego dotychczasowym wkładzie w Whoniversum? Co chcielibyście zobaczyć w jego odcinku 10 serii?

Źródło: DoctorWhoTVExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Znamy kolejnego scenarzystę 10 serii!

  1. Mi osobiście z jego odcinków podobał się tylko “Zjazd absolwentów”, więc entuzjastycznie nie jestem nastawiony :P

  2. Ja tam jestem nastawiony pozytywnie, “Pod Powierzchnią” było wciągające, “Kompleks Boga” bardzo klimatyczny i intrygujący, “Miasteczko Mercy” to western, więc choćby przez to mnie przekonało :D “Zjazd Absolwentów”… Cóż, nie jestem fanem Sary Jane, ale znielubiłem ją dopiero w Klasykach, a więc po obejrzeniu “Zjazdu”; mimo wszystko, udzieliła mi się jego nostalgiczna atmosfera, a i sama historia była ciekawa. “Wampiry w Wenecji” to już przeciętniak, można obejrzeć choć nic specjalnego. Ale wciąż – jestem nastawiony pozytywnie.

  3. Wasz brak entuzjazmu niezmiernie mnie smuci! ;) Ja na tę wieść pisnęłam, bo Whithouse to chyba mój drugi, po Moffacie, ulubiony scenarzysta. Głównie za God Complex i Town Called Mercy. Ten człowiek potrafi w fabułę i potrafi w klimat!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *