Kolejne słuchowiska Class!

Koniec wakacji, pora wrócić do ławek! Doktorowy spin-off powróci do Big Finish już w kwietniu przyszłego roku. Słuchowiska Class ukażą się w dwóch kolejnych albumach (numery 3 i 4) i już teraz można je zamawiać w przedsprzedaży. Obowiązują też wyjątkowe zniżki!

class

W słuchowisku powrócą postacie i aktorzy znani nam już dobrze z serialu oraz poprzednich słuchowisk, czyli Greg Austin jako Charlie Smith, Sophie Hopkins jako April MacLean i Fady Elsayed jako Ram Singh. Pojawią się także dwa nowe nazwiska, chociaż nie zyskamy nowych bohaterów. Dervla Kirwan, znana z seriali Ballykissangel oraz Goodnight Sweetheart, zastąpi Katherine Kelly w roli Pani Quill, a  Joanna McGibbon – Vivian Oparah jako Tanyę Adeolę.

W obu albumach znajdą się po trzy historie; znamy też już ich tytuły i autorów. Część trzecią stanowić będą: Three
The Soers’ Ditch (Carl Rowens), Catfish (Kate Thorman) i Sweet Nothings (Michael Dennis), a czwartą: Mock (Alfie Shaw), The Creeper (Lizzie Hopley) oraz Queen of Rhodia (Blair Mowat). Tak, ten sam Blair Mowat, który napisał wspaniały soundtrack do serialowej wersji Class. Jeśli jeszcze jakimś cudem go nie przesłuchaliście, łapcie cały album na Spotify:

Producent i reżyser słuchowiska Class, Scott Handcock, tak opowiada o nowych częściach tego spin-offu:

Kiedy po raz pierwszy ogłosiliśmy, że wznawiamy Class jako słuchowisko, reakcja była zaskoczeniem dla nas wszystkich. Stało się jasne, że ludzie mają ochotę na więcej przygód z tymi postaciami. I teraz mamy ich jeszcze więcej! Tak jak wcześniej, ich akcja toczy się w świecie z serialu telewizyjnego, zmagając się z legendami miejskimi, międzygalaktycznymi romansami, egzaminami próbnymi i opuszczonym Shoreditch House w Halloween!

Greg, Sophie, Fady i Jordan powrócą jako Charlie, April, Ram and Matteusz; pojawią się też dwie aktorki, które zastąpią pozostałe postacie. Chociaż nie udało nam się utrzymać utalentowanych Vivian Oparah i Katherine Kelly, ogromnie się cieszę, że do rodziny Class dołączyły Joanna McGibbon jako Tanya Adeola oraz Dervla Kirwan jako Miss Quill. Obie są wspaniałymi aktorkami i potrafią naprawdę uchwycić wyjątkowe postawy ich postaci.

Część trzecią i czwartą słuchowiska Class zamówicie już teraz na stronie Big Finish za 17 (wersja cyfrowa) lub 20 funtów (wersja CD) w wersji limitowanej (później ceny zostaną podniesione do odpowiednio 20 i 25 funtów). Pierwsze dwa albumy z serii są już wydane i kosztują tyle samo. Ponadto obowiązują specjalne zniżki przy zakupie kilku albumów.

Źródło: Big FinishFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *