Kolejne informacje o odcinkach 12 serii

Jesteśmy w trakcie emisji 12 serii, a BBC nadrabia długą ciszę i materiały promujące serial pojawiają się jak szalone. Tym razem mamy dla was informacje aż o czterech kolejnych odcinkach Doctor Who. Poznaliśmy scenarzystów, reżyserów, tytuły i opisy fabuły odcinków. Zapowiada się ekscytująca jazda bez trzymanki!

Odcinek 3 Orphan 55

Kadr z odcinka "Orphan 55". Co nas czeka w nadchodzących odcinkach?

Scenariusz: Ed Hime
Reżyseria: Lee Haven Jones

Fabuła: Doktor zadecydowała, że każdemu należy się odpoczynek. Zabiera więc Grahama, Yasmin i Ryana do luksusowego domu wypoczynkowego, by się zrelaksować. [Ekipa TARDIS] odkrywa jednak, że miejsce, w którym mieli odpocząć, skrywa mordercze sekrety. Czym są mordercze potwory, które atakują Spa Spokoju?

W odcinku gościnnie wystąpią: Laura Fraser (Kane), Gia Ré (Bella), James Buckley (Nevi), Julia Elizabeth Fogle aka Julia Foster (Vilma), Amy Booth-Steel (Hyph3n), Will Austin (Vorm), Col Farrell (Benni), Lewin Lloyd (Sylas) i Spencer Wilding (Creature).

Scenarzysta napisał w 11 serii odcinek Przyjdzie potwór i cię zje („It Takes You Away”). W odcinku zagrają także Matthew McNulty (VersaillesThe Bay, Deadwater Fell) oraz  Warren Brown (LutherLiar, Strike Back). McNulty powiedział:

Świetnie bawiłem się kręcąc ten odcinek, nie mógłbym prosić o lepszy debiut w Doctor Who.

O dołączeniu do świata Doctor Who wypowiedział się też Warren Brown:

Byłem taki szczęśliwy, gdy zadzwonił mój agent, a potem smutny, gdy musiałem to trzymać w sekrecie i nie mogłem nikomu powiedzieć! Mogę szczerze powiedzieć, że była to jedna z najbardziej zabawnych ról jaką kiedykolwiek grałem!

Odcinek 4 Nikola Tesla’s Night of Terror

Nikola Tesla pojawi się w czwartym odcinku.

Scenariusz: Nina Metivier
Reżyseria: Nida Manzoor

Fabuła: Są pierwsze lata XX wieku. W Nowym Jorku wynalazca Nikola Tesla prowadzi wojnę z Thomasem Edisonem. Jednak w jej środku jest czai się jeszcze większe zagrożenie…

Jest rok 1903 i na krańcu wodospadu Niagara coś jest nie tak z generatorem Nikoli Tesli. Ktoś lub coś sabotażuje nieszablonową pracę wynalazcy. Czy Tesla naprawdę otrzymał wiadomość z Marsa? I jak jego wielki rywal Thomas Edison wpisuje się w te wydarzenia? Doktor i jej towarzysze Yaz, Ryan i Graham muszą połączyć siły z jednym z największych umysłów w historii, by uratować zarówno jego, jak i planetę.

W odcinku gościnnie wystąpią: Goran Višnjić (Nikola Tesla), Robert Glenister (Thomas Edison), Anjli Mohindra (Królowa Skithra), Haley McGee (Dorothy Skerritt, asystentka Tesli).

Odcinek 5 Fugitive of the Judoon

W najbliższych odcinkach czeka nas również powrót Judoonów.

Scenariusz: Vinay Patel
Reżyseria: Nida Manzoor

Fabuła:  Judooni polują na uciekiniera i stąpają po Gloucester w teraźniejszości. Kim jest zbieg? I dlaczego kosmiczni najemnicy go ścigają?

W odcinku gościnnie wystąpią: Jo Martin (Ruth Clayton, przewodnik po Gloucester), Neil Stuke (Lee, mąż Ruth), Paul Kasey (przywódca Judoonów).

Scenarzysta napisał odcinek Demony Pendżabu („Demons of the Punjab”) w 11 serii.

Odcinek 6 Praxeus

Scenariusz: Pete McTighe
Reżyseria: Jamie Magnus Stone

Fabuła:  Doktor i jej przyjaciele rozdzielają się, by rozwiązać różne zagadki rozsiane po całej Ziemi. To co odkryją, będzie zagrażać całej ludzkości…

Paul McTighe opowiedział o swoim odcinku:

Gdy zaczynamy odcinek, Doktor, Graham, Yaz i Ryan są już rozdzieleni po całym globie. Badają dziwne rzeczy, które są powiązane z zupełnie nowym kosmicznym zagrożeniem.

Przygotuje się na zabawny rollercoaster z prawdziwie niepokojącymi chwilami. I obserwujcie niebo…

W odcinku gościnnie wystąpią: Joana Borja (Gabriela, młoda blogerka), Matthew McNulty (Adam), Molly Harris (Suki Cheng).

Scenarzysta napisał wcześniej odcinek Kerblam! („Kerblam!”) z 11 serii.


Jak wrażenia po opisach? My nie możemy się doczekać! Czego się spodziewacie po nadchodzących odcinkach? Który z nich zapowiada się dla was najlepiej? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: CultboxDoctor Who.tvCultboxUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *