Klasyczni Doktorzy, nowe potwory – część 2

Big Finish wypuściło dzisiaj nowe słuchowiska, w których klasyczni Doktorzy mierzą się z potworami z nowych serii. Jest to kolejna część serii, tym razem Czwarty, Piąty, Szósty i Ósmy Doktor zmierzą się z Vashta Nerada, Racnossami oraz rasą Carrionites. Poniżej fragment okładki:

Oraz zwiastun:

Prezentujemy również opisy słuchowisk:

Night of the Vashta Nerada

Funworld miało być najszczęśliwszym miejscem w galaktyce. Planeta radości, euforii, śmiechu i rozkoszy. Jednakże budowa konstrukcji została zakłócona przez zgłoszenia obecności drapieżników, a kilka dni przed otwarciem cała komunikacja została przerwana. Właścicielka, Georgia Donnelly, jest zdesperowana, żeby otworzyć ten ośrodek  i wynajmuje ekipę Amandy Steele, by dowiedziała się, co stało się na tej planecie. Są najlepsi, ale nawet oni mogą nie podołać temu zadaniu. Gdy dołącza do nich Czwarty Doktor, a oni sami zaczynają znikać jeden po drugim, powoli dociera do nich, że coś przerażającego czai się w ciemnościach.

Empire of Racnoss

Wołanie o pomoc wyrywa TARDIS z Wiru i przenosi w czas konfliktu pomiędzy Gallifrey, a pradawnym wrogiem. Piąty Doktor jak zawsze chce pomóc, ale odstawiając rannego wojownika do domu, wplątuje się jeszcze bardziej w sieć oszustw i wzajemnych oskarżeń. Sieć snutą przez ośmionogą cesarzową i jej sługusów… Cesarzowa Racnossów jest na wojnie, a gdziekolwiek Doktor by nie stanął – znajduje się po niewłaściwej stronie.

The Carrionite Curse

Kelly Bell wraca do domu w Midlands i odkrywa, że dziwne rzeczy dzieją się na ulicznym jarmarku. Procesy czarownic w latach 80. XX wieku. Ognisko gotowe do rozpalenia. Na szczęście, barwny gość rozpoczął dochodzenie, a miejscowy wikary, czyli tata Kelly, jest zorientowany w opowieściach o tej makabrze. Przerażające siły znajdują się na wolności, a ratusz skrywa sekrety. W Black Country panuje czarna magia, a Szósty Doktor ma na końcu języka imię swojego wroga. Tak właśnie przychodzi magia…

Day of the Vashta Nerada

Podczas trwania Wojny Czasu kardynał Ollistra z Gallifrey chce stworzyć jeszcze bardziej niebezpieczne bronie, których można byłoby użyć przeciw wrogom. Kiedy Ósmy Doktor przemyka przez Stację Syntezy odkrywa, że Władcy Czasu sponsorują projekt uzbrojenia morderczych stworzeń. W ten sposób Eva Morrison i jej zespół nieświadomie użyli kolonię Vashta Nerada do bardzo nieszczęśliwego kontaktu z humanoidami. Doktor prowadzi desperacki wyścig o przetrwanie, w którym cienie mogą być najmniejszym z jego zmartwień…

W słuchowiskach wystąpią oczywiście oryginalni aktorzy wcielający się w Doktora: Tom Baker, Peter Davison, Colin Baker i Paul McGann. Pełna obsada oraz możliwość kupienia słuchowisk tutaj.

Historie zapowiadają się bardzo ciekawie. Zainteresowani?

Źródło: doctorwho.tv

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Klasyczni Doktorzy, nowe potwory – część 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *