Kim jest Jo Martin, aktorka, która wcieliła się w TĘ postać?

Piąty odcinek Doctor Who zatytułowany Fugitive of the Judoon zaserwował nam kilka niespodzianek. Jedną z kluczowych postaci w odcinku zagrała aktorka Jo Martin. Przybliżamy wam jej sylwetkę. Uważajcie na OGROMNE SPOILERY!

Urodziła się w Londynie. Pierwsze drobne role zagrała w Birds of a Feather, The Brittas Empire, Demond’s, My Family The Real McCoy, The Murder of Stephen Lawrence oraz The Bill.

Sporą popularność zyskała dzięki roli Natalie Crouch w sitcomie The Crouches, który był emitowany w latach 2003-2005 na BBC One.  Wystąpiła również w filmach Batman Begins, Doctors oraz Deadmeat. Przez ostatnią dekadę mogliśmy zobaczyć ją także m.in. w Wizards vs Aliens, EastEnders, Jonathan Creek i Fleabag.

W ostatnich latach stała się znana grając Janice w komedii BBC Back to Life oraz wcielając się w Max McGeryy w serialu Holby City.

Poniżej OGROMNE SPOILERY!

Teraz dołączyła do whoniversum i w najnowszym odcinku serialu zagrała Ruth, która okazała się… Doktor! Póki co bardzo mało wiemy o tej postaci. Czy to jest przeszłe wcielenie? Czy to jest Timeless Child? A może to Doktor z innej rzeczywistości? Odpowiedź poznamy zapewne w finale serii, a może dopiero w 13 serii? Chris Chibnall zdecydowanie nas zaskoczył!

A jak wam się podobał gościnny występ w serialu?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *