Kapitan John w nowym słuchowisku

Agent Czasu kontra Agent Czasu! James Marsters (Buffy, Angel, Smallville, Runaways) połączy siły z Johnem Barrowmanem (Arrow, Torchwood, Doctor Who) w słuchowisku The Sins of Captain John, które ukaże się styczniu 2020 roku. To może być jedno z najbardziej wybuchowych spotkań w historii science fiction!

Żywiołowy, zabójczy i jak zawsze czarujący kapitan John Hart znowu u steru w czterech nowych historiach powstałych we współpracy Big Finish Productions z BBC Studios. A także jego stary wróg/kochanek kapitan Jack Harkness na dokładkę – co sprawia że jest to słuchowisko, którego nie można pominąć!

Kapitan John zadebiutował w 2008 roku w odcinkach Kiss Kiss Bang Bang oraz Exit Wounds, oba odcinki napisał obecny showrunner Doctor Who  – Chris Chibnall. Big Finish kontynuuje historię przygód kapitana po ponad 10 latach.

James Marsters o powrocie do roli i świata Torchwood wypowiedział się następująco:

Nagrywanie słuchowiska The Death of Captain Jack dla Big Finish było niesamowite! Tak bardzo brakowało mi bycia częścią Torchwood. Poza tym, że jestem dumny z mojego zaangażowania w serial, granie kapitana Johna było dobrą zabawą. Byłem bardzo zainteresowany powrotem do tej postaci.

Poniżej zamieszczamy opis słuchowiska od Big Finish:

Kapitan John Hart. Poszukiwacz przygód, złodziej, kochanek, nikczemny Agent Czasu i wszechstronny, paskudny typ.

Uwielbiany szubrawiec powraca i jest w wielkich tarapatach. Został uwięziony w szczątkach eksplodującej stacji kosmicznej. Wyzwolił siłę, która pochłonie wszechświat. I kończą mu się przekąski.

Na szczęście ma cztery godziny, by opowiedzieć ci, jak wplątał się w ten bałagan. W tej historii są zombie, szaleni naukowcy, jacuzzi, a gadająca głowa Olivera Cromwella po prostu nie chce się zamknąć. Dodatkowo kapitan Jack Harkness depcze mu po piętach.

Kapitan John Hart powraca w czterech nowych przygodach już w styczniu 2020 roku:

1. The Restored
2. Escape from Nebazz
3. Peach Blossom Heights
4. Darker Purposes

Nikczemny antybohater będzie radzić sobie z Renowacją Londynu, badać gazowe planety, grać żonę ze Stepford wraz z kapitanem Jackiem i całować (a potem zabijać) niezliczone ofiary… zwyczajny dzień w życiu  łajdackiego Agenta Czasu.

Jak mówi autor, David Llewellyn:

Kapitan John jest chaotycznym, destrukcyjnym i niezdyscyplinowanym żywiołem. Kompletnie amoralnym i nieprzewidywalnym – co dało mi wiele wolności! Pisząc, trzeba wiedzieć, kiedy się wstrzymać i pójść w bardziej subtelną stronę,  ale z kapitanem Johnem jest zupełnie odwrotnie. Te historie mają miejsce w czasach, zanim kapitan Jack spotkał Doktora i dołączył do Torchwood, więc postacie mogły zawędrować wszędzie i zrobić wszystko.

Zgodnie z oryginalnym ogłoszeniem The Sins of Captain John fani Torchwood znajdą także odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. Rękawica Wskrzeszenia czy też “rękawiczka zmartwychwstania”, która pojawiła się w pierwszych dwóch sezonach serialu powróci, lecz w rękach kapitana Johna może wywołać jedynie katastrofę…

The Sins of Captain John ukaże się w styczniu 2020 roku.  Zamówienia przedpremierowe możecie składać tutaj. Na którego z kapitanów czekacie bardziej: Jacka czy Johna? A może to będzie pierwsza okazja do zetknięcia się z którymś z nich?

Źródło: Big Finish

 

Daj na ciastko!


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Status: student robotyki.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *