Kapitan Jack powraca i jest… w ciąży!

Kapitan Jack Harkness jest jedną z ukochanych przez fanów postaci w świecie Doctor Who. Chociaż minęło już sporo lat, odkąd widzieliśmy kapitana na ekranie w nowych odcinkach serialu, John Barrowman cały czas aktywnie działa w whoviańskim półświatku i nagrywa nowe słuchowiska.

Już wkrótce Jack Harkness znów powróci w nowym słuchowisku od Big Finish. Jednak teraz będzie… w ciąży! Jak czytamy w oficjalnym opisie:

Tym razem misją Jacka jest położnictwo. Musi odeprzeć inwazję obcych, będąc w ciąży. Ale nie ma się czym martwić, nasz antybohater w przedporodowym stanie będzie miał u swego boku najlepszego przyjaciela i partnera, Ianto Jonesa.

John Barrowman jako Jack Harkness w ciąży w słuchowisku "Expectant".

Co zdarzy się w tym słuchowisku?

Imperium Yalnix jest kruchym sojuszem tuzinów układów kosmicznych, które są ciągle atakowani przez ich starożytnego wroga – Vad. Cesarzowa nie może zaufać nikomu z jej świty, więc wynajmuje swojego starego przyjaciela – kapitana Jacka Harknessa, by ten urodził następnego władcę Yalnix.  

Cardiff staje się niebezpiecznym miejscem dla mężczyzny w ciąży, gdy na wolności są łowcy, a na orbicie jest wojenna flota.

Poniżej zwiastun nowych przygód kapitana Jacka:

Reżyser Scott Handcock wypowiedział się o słuchowisku:

W pierwszym odcinku Torchwood dowiedzieliśmy się, że kapitan Jack był kiedyś w ciąży. Ludzie byli ciekawi tego tematu przez tyle lat. To nie jest ta historia – niektóre rzeczy lepiej zostawić ukryte w pamięci. To historia Jacka, który pełni rolę surogatki dla następnego władcy imprezium Yalnix i daje do tej pory największe wyzwanie materiałowe dla Johna Barrowmana. Ten ekscentryczny scenariusz od Xanny Eve Chown jest pełen życia i energii, a do tego uroczo niedorzecznie zabawny, gdy zbliżamy się w okres świąteczny!

Torchwood: Expectant można kupić już w wersji CD za 9,99 £ lub do pobrania ze strony Big Finish za 7,99 £. Zakupy zrobimy, jak zwykle, na oficjalnej stronie wydawcy, czyli tutaj.

Tęsknicie za kapitanem Jackiem? I co sądzicie o takim pomyśle? Chcielibyście zobaczyć ten motyw także w serialu?

Źródło: Big FinishUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *