Jodie Whittaker o wcielaniu się w Trzynastą Doktor

To bardzo frustrujące (szczególnie dla naszej redakcji!), że twórcy 11 serii są tacy małomówni. Nie ma wielkich akcji promocyjnych, kilometrowych wywiadów i nagrań, wypowiedzi rzucanych tu i tam, z których moglibyśmy wyciągać soczyste kąski. Mamy dla was jednak kilka wypowiedzi Jodie Whittaker, które przybliżają nam kulisy jej przygotowań do przejęcia roli Doktor oraz pracy nad odcinkami.

Jaka była jej reakcja na wieść, że zagra Trzynastą Doktor?

Płakałam i wcale się tego nie wstydzę. Mam 36 lat. Kiedy dorastałam, wszyscy bliscy mi bohaterowie w kinie i w telewizji, wszystkie role, o których marzyłam, były pisane dla osób, które się ode mnie różniły. Dziewczyny były na marginesie. Biły brawo chłopakom i kibicowały im, podczas gdy to oni dostawali najfajniejsze, pełne akcji momenty i bohaterskie sceny. Nie chciałam, by w mojej profesjonalnej karierze na drodze wyobraźni stało przekonanie innych osób, że kobiety nie robią niektórych rzeczy.

Dlaczego rola właśnie w Doctor Who jest dla niej tak ważna?

W tym serialu najwspanialsze jest to, że ma 55 lat przebogatej historii, której należy oddać sprawiedliwość. Po co jednak dalej go tworzyć, jeśli nie jest się otwartym na zmianę i nie chce się tej zmiany celebrować? To nie miałoby sensu.

Zdaje sobie, oczywiście, sprawę, jak ważna jest ciągłość. Liczy na to, że Chris Chibnall będzie strażnikiem tego fanowskiego płomienia.

Chris jest fanem od kołyski. Wie o serialu wszystko i bardzo go szanuje. Również obsada odrobiła zadanie domowe; wiemy, co oznaczają wypowiadane przez nas zdania i zdajemy sobie sprawę z wagi kluczowych momentów.

Zachwyca ją entuzjazm fanów, choć docierają też do niej głosy krytyczne, którymi nie zamierza się jednak przejmować:

Jest jak jest, nie mam na to wpływu, a przeżywam najwspanialsze chwile w swoim życiu. Wiem, że dla wielu whovian i dla wielu osób, które nigdy nie oglądały Doctor Who, to może być moment, kiedy się nim zainteresują lub przypomną sobie, dlaczego kiedyś go kochali. W nowej serii wszystko się zmienia, ale najważniejsze elementy pozostały: optymizm, zmiana i nadzieja.

Źródło: TV GuideExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *