Jo Martin nie wiedziała, kogo zagra w Doctor Who

W piątym odcinku Doctor Who zobaczyliśmy Jo Martin. Aktorka mówi o sobie, jak wiele innych postaci z ekipy serialu, że jest whovianką. Jak się jednak okazuje, wcale nie wiedziała, w kogo tak naprawdę wcieli się w odcinku W ukryciu przed Judoonami („Fugitive Of The Judoon”)

W odcinku tym poznaliśmy Ruth, przewodniczkę z Gloucester, która jednak wkrótce okazała się zupełnie nieprawdziwą postacią, a przykrywką dla kogoś zupełnie innego. Dowiedzieliśmy się, że Jo Martin gra inne wcielenie Doktor. Tymczasem showrunner serialu, Chris Chibnall, ujawnił właśnie, że aktorka nie miała pojęcia, że była przesłuchiwana właśnie do tej roli.

Wezwaliśmy ją na casting, na którym czytała swoje kwestie, w tym sekretne strony, w których nie było wspomniane, że jest Doktor. [Jo Martin] jest ogromną fanką serialu, więc myślę, że to odgadła. Ale musiałem do niej zadzwonić i jej to powiedzieć. Była przytłoczona i podekscytowana. Mnóstwo osób z jej rodziny to fani, więc musiała ukrywać sekret bardzo długo, nikt o tym nie wiedział, a kręciliśmy te sceny w połowie ubiegłego roku.

Jo Martin już jako nowa Doktor z bronią w ręce.

Showrunner powiedział także, że to Nida Mazoor, która wyreżyserowała piąty odcinek, zasugerowała Jo Martin jako aktorkę idealną do roli tej bohaterki.

Była najlepszą osobą do tej roli. To wspaniała sugestia. Ona posiada genialne połączenie humoru, ciepła, bystrości, bycia miękkim, ale również jak ze stali. Gra naprawdę ekscytującą Doktor.

A jak wam się podobała Jo Martin w roli Doktor?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *