Jedziemy na jeszcze dalszą północ, czyli whovianie na Polconie w Białymstoku

Tam nas jeszcze nie było! Ale będziemy – skromna reprezentacja naszej redakcji na początku sierpnia pojawi się na Polconie w Białymstoku.

Ta najważniejsza polska impreza fantastyczna odbywa się co roku w innym miejscu i innym czasie. Tym razem padło na Białystok i początek sierpnia – ściślej mówiąc, od 8 do 11. Cztery dni prelekcji, paneli dyskusyjnych, warsztatów, konkursów, gier, spotkań, integracji – a to wszystko na terenie nowoczesnego kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.

Dziś został opublikowany program imprezy i znalazło się w nim parę whoviańskich atrakcji – prelekcja i konkurs.

Cały program tego, co czeka nas na Polconie, znajdziecie TUTAJ.

A te whoviańskie atrakcje to:

Kim jest Trzynasta Doktor? (Magdalena „Lierre” Stonawska, Loë Fjorsigviss)
piątek, 13:00

11 seria Doctor Who wielu zostawiła z poczuciem niedosytu. Jednak wbrew przypuszczeniom panikarzy sama postać Trzynastej Doktor nie rozczarowała. Porozmawiajmy więc o pierwszym żeńskim wcieleniu Doktora, nowej epoce w dziejach serialu i naszych nadziejach na przyszłość – skupiając się na postaci Trzynastej.

Whoniversum: konkurs obrazkowy (Magdalena „Lierre” Stonawska, Loë Fjorsigviss)
piątek, 20:00

Trochę wiedzy, spora garść szczęścia, pół szklanki dobrej pamięci do szczegółów, odrobina sherlockowej dedukcji i dwa kilogramy poczucia humoru – to przepis na sukces w tym konkursie. Kilka kategorii, wiele odcieni Whoniversum – każdy znajdzie tu pytania skrojone na miarę. Niekoniecznie swoją…
Konkurs dla dowolnej liczby dwu-trzyosobowych drużyn, z pytaniami głównie z nowych serii – ale nie tylko.

https://gallifrey.pl/gallifrey-pl-na-polconie-2018-relacja/

O Whoniversum bez wątpienia zahaczy też ta prelekcja:

Komiksowe rozwinięcia fantastycznych światów: od Doctor Who i Star Treka po Rzeki Londynu i Orphan Black (Kamil Śmiałkowski)
sobota, 10:00

Nie możemy się doczekać! Z kim z was spotkamy się na Polconie? Koniecznie przyjdźcie się przywitać!Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *