Jakim przydomkiem ukryto powrót postaci w piątym odcinku?

W piątym odcinku 12 serii, zatytułowanym Fugitive of the Judoon, czekał nas zaskakujący powrót postaci sprzed lat. Do swojej roli kapitana Jacka Harknessa powrócił John Barrowman. Jack to postać, którą od lat chcieli zobaczyć fani, a aktor bardzo starał się, by znów pojawić się na ekranach naszych telewizorów i komputerów – nie tylko w postaci komiksów i słuchowisk.

Wiadomość o powrocie takiej postaci musi być skrywana w tajemnicy. O tym, jak to wyglądało w praktyce, wiemy już co nieco. Ekipa produkcyjna ukryła powrót Jacka specjalnym przydomkiem, który nawiązywał do jego dawnej koleżanki z planu, Billie Piper. John Barrowman w rozmowie z Radio Times powiedział:

Miałem przydomek. Był tak śmieszny, że nie pamiętam, jak brzmiał. Myślę, że [twórcy]mogą wam powiedzieć, gdy spojrzą w scenariusz. Mój przydomek był anagramem do Rose Tyler.

John Barrowman jako Jack Harkness powracający w piątym odcinku 12 serii.

Przydomek ten był używany zarówno w scenariuszu, jak i na planie serialu. W końcu trzeba było ukryć wielką niespodziankę.

Kiedy kręciliśmy, ludzie zwracali się nawet do mnie imieniem tej postaci – anagramem Rose Tyler. A ja wtedy mówiłem: A nie możemy umieścić tam „kapitan Jack”? 

A jak według was mógł brzmieć ten przydomek dla wracającego w piątym odcinku Jacka? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *