Jakie potwory chcieliby zobaczyć Davies i Moffat?

Odkąd wznowiono serial, wiele potworów pochodzących z klasycznych serii ponownie pojawiło się na ekranie. W ostatniej serii mogliśmy zobaczyć Lodowych Wojowników, Cybermenów z Mondasu oraz krótkie cameo Alpha Centauri. Dwaj byli showrunnerzy zostali zapytani o to, kogo jeszcze chcieliby zobaczyć na współczesnych ekranach.

Steven Moffat oraz Russell T Davies gościli w programie Grahama Nortona nadawanym przez Radio 2 BBC. Panowie podzielili się swoimi marzeniami. RTD chciałby zobaczyć ponownie w serialu Krotonów.

Stwierdził:

To były kryształowe potwory. Pomyślcie, co można teraz zrobić z CGI z czymś, co stworzone jest z kryształu!

Krotoni pojawili się w serialu w historii The Krotons z Drugim Doktorem, opowieść liczyła cztery odcinki i był to szósty sezon Doctor Who. Ponadto pojawili się oni również w słuchowisku, powieściach oraz komiksach.

Steven Moffat chciałby zobaczyć powrót gatunku wielkich robali zwanych Wirrn.

Dlaczego dokonał takiego wyboru?

To ogromne insekty, a stary serial nie był w stanie świetnie ich zrobić. Pojawiły się w fantastycznej historii, ale efekty specjalnie nie były wtedy zbyt dobre. Sądzę, że teraz byłyby genialnymi potworami.

Te potwory pojawiły się po raz pierwszy w historii The Ark in Space, były to przygody Czwartego Doktora w sezonie dwunastym. Przedstawiciela rasy Wirrn mogliśmy zobaczyć także w szesnastym sezonie, w historii The Stones of Blood, również z Czwartym Doktorem. Kosmici ci pojawiali się dodatkowo w słuchowiskach, powieściach oraz komiksach.

Czy według was do dobry wybór? Kogo wy chcielibyście zobaczyć ponownie w serialu?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Jakie potwory chcieliby zobaczyć Davies i Moffat?

  1. Według mnie, jak najbardziej dobry wybór. Obecna technologia pozwala na spokojne udźwignięcie tematu, na dodatek Double Negative to jedna z najlepszych firm w branży. Spokojnie by dali sobie radę ze stworzeniem tych kosmitów. Choć też “gumoryje” mają swój niezaprzeczalny urok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *