Jakie potwory chcieliby zobaczyć Davies i Moffat?

Odkąd wznowiono serial, wiele potworów pochodzących z klasycznych serii ponownie pojawiło się na ekranie. W ostatniej serii mogliśmy zobaczyć Lodowych Wojowników, Cybermenów z Mondasu oraz krótkie cameo Alpha Centauri. Dwaj byli showrunnerzy zostali zapytani o to, kogo jeszcze chcieliby zobaczyć na współczesnych ekranach.

Steven Moffat oraz Russell T Davies gościli w programie Grahama Nortona nadawanym przez Radio 2 BBC. Panowie podzielili się swoimi marzeniami. RTD chciałby zobaczyć ponownie w serialu Krotonów.

Stwierdził:

To były kryształowe potwory. Pomyślcie, co można teraz zrobić z CGI z czymś, co stworzone jest z kryształu!

Krotoni pojawili się w serialu w historii The Krotons z Drugim Doktorem, opowieść liczyła cztery odcinki i był to szósty sezon Doctor Who. Ponadto pojawili się oni również w słuchowisku, powieściach oraz komiksach.

Steven Moffat chciałby zobaczyć powrót gatunku wielkich robali zwanych Wirrn.

Dlaczego dokonał takiego wyboru?

To ogromne insekty, a stary serial nie był w stanie świetnie ich zrobić. Pojawiły się w fantastycznej historii, ale efekty specjalnie nie były wtedy zbyt dobre. Sądzę, że teraz byłyby genialnymi potworami.

Te potwory pojawiły się po raz pierwszy w historii The Ark in Space, były to przygody Czwartego Doktora w sezonie dwunastym. Przedstawiciela rasy Wirrn mogliśmy zobaczyć także w szesnastym sezonie, w historii The Stones of Blood, również z Czwartym Doktorem. Kosmici ci pojawiali się dodatkowo w słuchowiskach, powieściach oraz komiksach.

Czy według was do dobry wybór? Kogo wy chcielibyście zobaczyć ponownie w serialu?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Jakie potwory chcieliby zobaczyć Davies i Moffat?

  1. Według mnie, jak najbardziej dobry wybór. Obecna technologia pozwala na spokojne udźwignięcie tematu, na dodatek Double Negative to jedna z najlepszych firm w branży. Spokojnie by dali sobie radę ze stworzeniem tych kosmitów. Choć też “gumoryje” mają swój niezaprzeczalny urok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *