Jaki w 10 serii będzie Nardole?

Jak dobrze wiemy, Nardole będzie pojawiał się regularnie w 10 serii. Steven Moffat opowiedział więcej o tej postaci.

Matt Lucas pojawił się pierwszy raz w Mężach River Song („The Husbands of River Song”), zagrał tam komediową postać, kosmitę o imieniu Nardole. Aktorowi bardzo spodobała się atmosfera na planie, Steven Moffat zaprosił go więc do dalszej współpracy (więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj).

W ilu odcinkach wystąpi Lucas? Moffat odpowiada:

Aktor miał podpisany kontrakt na kilka odcinków, ale wkradł się do wielu innych. Sądzę, że skończy się na tym, że pojawi się w każdym odcinku. Wszystko dlatego, że bardzo go kochamy.

Opowiedział także trochę więcej o jego postaci i jej rozwoju:

W pierwszych odcinkach nowej serii jest nieco głębszą postacią. W świątecznym odcinku wyraźniej pokażemy, że jest chytry, mądry i śmieszny – ale nie jest to „głupek do wynajęcia”, jak to było w Mężach River Song, gdzie był mniej ważną postacią i zginął bardzo wcześnie, a tak wyszło, że był grany przez Matta Lucasa. To jest szansa, by go stworzyć na nowo. Jest troszeczkę bezczelny w stosunku do Doktora, ale głównie pomocny i dobry w wielu rzeczach.

 

Matt Lucas dodał:

Nardole jest pierwszym nieludzkim towarzyszem od bardzo dawna… Wie rzeczy, o których nawet Doktor nie ma pojęcia! Dowiecie się trochę więcej o mojej postaci, jestem troszkę cierniem dla Doktora. Mam swoje zadania do wykonania, myślę, że Doktor będzie żałował, że mi je zlecił.

Podobna sytuacja miała miejsce z Catherine Tate, gdy aktorka została poproszona o powtórzenie swojej komediowej roli Donny z odcinka Uciekająca panna młoda („The Runaway Bride”) w czwartej serii – czym podbiła serca fanów.

Co sądzicie o uczestnictwie Lucasa w Doctorze Who? Myślicie, że polubimy tę postać?

Źródło: Doctor Who TVThe Doctor Who CompanionUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

6 thoughts on “Jaki w 10 serii będzie Nardole?

  1. Ciekawi mnie jak ta postać wyjdzie w praniu. Skoro też ma już być towarzyszem to czemu nie, nie widzę przeszkód, jeśli będzie fajnym towarzyszem.

    1. Dokładnie, właśnie dlatego trzymam kciuki, aby ta postać wyszła i jestem pełen dobrych przeczuć, a nie narzekam z góry jak większa (a przynajmniej ta głośna) część fandomu.

  2. Mam ogromną nadzieję, że ta postać jakoś wyjdzie, bo w odcinku świątecznym kompletnie nie zachwyciła. W ogóle czytając wywiady itp. ma się cały czas wrażenie, że ta postać jest w 10 serii nie ze względu na dobry pomysł, wątek, a jedynie ze względu na aktora, a to nigdy nie zwiastuje dobrze. Dlatego liczę, że będzie tak jak mówią i że postać wyjdzie zupełnie inaczej niż poprzednio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *