Jaką formę będzie miała 11 seria?

Machina ruszyła i dowiadujemy się coraz więcej o nowej epoce Doctor Who! Z Chrisem Chibnallem u sterów i Jodie Whittaker na froncie serial się odmieni – to żadna nowość. Ale jak się odmieni? Ze strzępków informacji zaczyna się wyłaniać konkretny kształt.

Wiemy już od jakiegoś czasu, że 11 seria będzie liczyć dziesięć odcinków. To mniej niż dotychczas – wcześniejsze serie miały ich zazwyczaj dwanaście. Pierwszy z nich potrwa godzinę, a reszta około 50 minut – będą więc dłuższe. Wiemy już też, że świąteczna tradycja nie zostanie porzucona i po całej serii zobaczymy odcinek bożonarodzeniowy.

Nową informacją jest to, że w 11 serii nie zobaczymy dwuodcinkowych historii. Składać się będzie wyłącznie z pojedynczych odcinków. Chris Chibnall uzasadnia to następująco:

Chcemy, by w tej serii widzowie otrzymali pełen przekrój możliwości, jakie daje Doctor Who. Jeśli więc ktoś jeszcze nie zna tego serialu, zakocha się w nim; jeśli już zna – zobaczy w tych dziesięciu odcinkach wszystko, co najbardziej w nim kocha.

Nową serię od poprzednich odróżnia również fakt, że scenarzyści pracowali nad odcinkami razem – w amerykańskim modelu zwanym pokojem scenarzystów. Poprzednio showrunner zakreślał kierunek serii, dzielił historię na odcinki i przydzielał je scenarzystom. Praca nad 11 serią była bardziej grupowym wysiłkiem. Chris Chibnall powiedział, że w pokoju scenarzystów zebrało się wielu nowych twórców, którzy blisko ze sobą współpracowali, łącząc to, co najlepsze w brytyjskim i amerykańskim sposobie tworzenia seriali.

Co sądzicie o takiej formie nowej serii – wolicie pojedyncze odcinki czy podwójne, jakich wiele mieliśmy w 9 serii? Nie wiemy jeszcze, na ile mocno będą ze sobą związane, choć sądząc po dotychczasowych dokonaniach Chibnalla, możemy chyba spodziewać się mocnego wątku głównego spajającego odcinki w całość.

Zapraszamy też do zaglądania do artykułu, w którym zbieramy wszystkie informacje o 11 serii. Uważajcie na spoilery! Przypominamy też felieton sprzed roku, w którym Krzysiek Bielecki przedstawił, jaką formę może przyjąć nowa seria.

Źródło: DigitalSpyExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Jaką formę będzie miała 11 seria?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *