Jak wylądować samolot bez kokpitu? Rozmowa z ekipą

Niedawno na kanale Doctor Who na YouTube zaczęła się pojawiać seria filmików, w których aktorzy i twórcy serialu omawiają różne kwestie związane z najnowszymi odcinkami. Jako jeden z pierwszych ukazał się ten zatytułowany How to Land a Plane Without a Cockpit?, czyli: Jak wylądować samolot bez kokpitu?. I to o nim będzie dziś mowa: przed wami tłumaczenie wypowiedzi członków ekipy na temat nie aż tak spektakularnego lądowania samolotu w myśl zasady: od tego też jest aplikacja.

Bradley Walsh: Ten konkretny odcinek Doctor Who został moim ulubionym wśród tych, przy którym miałem okazję pracować. To było świetne, jakbyśmy kręcili film przygodowy. Fantastycznie się go filmowało.

Matt Strevens: Kończymy pierwszy odcinek, jak sądzę, jednym z największych cliffhangerów w historii Doctor Who. Trójka z [doktorowego] gangu zostaje sama na spadającym z zawrotną prędkością samolotem bez nosa, bez kokpitu, bez Doktor(a), zmierzając twarzą ku ziemi.

Jodie Whittaker: Wracamy do ekipy, spadającej na łeb, na szyję, podczas gdy Doktor jest sama, przebywając w przestrzeni, o której jeszcze nic nie wie.

Podczas gdy gang próbował wylądować samolotem, Trzynasta znalazła się w dziwnej, nieznanej przestrzeni.

Tosin Cole: To było okropne: my na pokładzie samolotu, który spada, kokpit został zniszczony, Doktor nie ma, gdzieś ją porwano, a nam nie pozostaje nic innego, jak panikować.

Bradley Walsh: Nasi bohaterowie znaleźli się w trudnej sytuacji, z którą muszą sobie poradzić. Nie da się stwierdzić, czy to jakiegoś rodzaju test, czy jakaś zaprogramowana opcja, ustawienie domyślne… Nie da się tego stwierdzić. Gdzie jesteś, Doktorko? Co robisz?

Mandip Gill: Kiedy po raz pierwszy przeczytaliśmy scenariusz i zobaczyliśmy, jak Doktor ma swoją osobną przygodę, w innym czasie, na innej planecie… Czytać coś takiego, to bardzo ekscytujące, prawda? Ponieważ dzięki temu możemy sami robić ciekawe rzeczy, podczas gdy zwykle przygodom przewodzi Doktor i mówi nam, co mamy robić. A tym razem mieliśmy szansę sami spróbować swoich sił.

Tosin Cole: Tak, to była praktycznie nasza własna misja. Czuliśmy, jakby to była bardziej nasza misja, niż… [zazwyczaj].

Mandip Gill: …ale i tak potrzebowaliśmy pomocy. [śmiech]

Tosin Cole: Tak, potrzebowaliśmy.

Mandip Gill: Nadal musiała nam powiedzieć, jak zatrzymać samolot. [śmiech]

Trzynasta drukuje instrukcję, jak wylądować samolot.

Jodie Whittaker: Jest taka wspaniała sprawa, że jeśli możemy podróżować w czasie i przestrzeni, to gdy dzieje się coś dramatycznego, zawsze można trochę przeskoczyć i pomóc ludziom w potrzebie.

Chris Chibnall: Ryan znajduje tabliczkę na podłodze samolotu, na której jest napisane jego imię i która odsyła go do kolejnej tabliczki, która z kolei odsyła go do kieszeni w oparciu siedzenia. I teraz już mają chociaż cień nadziei, której mogą się trzymać, że ktoś im pomoże w wylądowaniu tego samolotu.

Bradley Walsh: Teraz Ryan musi wyrównać poziom samolotu i nas z tego wyciągnąć. Dlaczego wybrała Ryana? Właściwie to nie mam pojęcia.

Jodie Whittaker: Ponieważ on, yhm, sprawdziłby swój telefon. [śmiech] Ponieważ Ryan jest moim jakby [Buffordem???].

Bradley Walsh: Ponieważ osobą, którą powinna była wybrać, był Graham. Ponieważ to on jeździ autobusem. Więc jest kierowcą autobusu. Więc przynajmniej wie, jak prowadzić cokolwiek.

Ryan i Graham. Kadr z odcinka "Rosa".

Tosin Cole: Uratował świat, [Ryan] uratował świat.

Mandip Gill: Ratujesz świat, ratujesz świat? [śmiech]

Tosin Cole: Wcale nie powiedziałem, że uratował świat, tylko że uratował gang.

Mandip Gill: Powiedziałeś: „Uratował świat”! [śmiech]

Tosin Cole: Troszkę się przejęzyczyłem, ale-

Mandip Gill: Troszkę… To duża różnica…

Tosin Cole: Zbyt ambitnie… zbyt ambitnie jest mówić takie rzeczy. Uratowałem, uratowałem gang. Drużynę. Rodzinkę.

Tosin Cole jako Ryan.

Oryginalny filmik znajdziecie poniżej, tymczasem jeśli jeszcze macie problem z przypisaniem nazwisk do zadania w drużynie (a brak pamięci do nazwisk zdarza się nawet najlepszym), to tutaj znajdziecie szybką ściągawkę z tego, kto jest kim w tym filmiku i nie tylko (w kolejności pojawienia się):

  • Bradley Walsh – aktor wcielający się w Grahama
  • Matt Strevens – producent i producent wykonawczy 11 i 12 serii
  • Jodie Whittaker – aktorka wcielająca się w Trzynastą Doktor
  • Tosin Cole – aktor wcielający się w Ryana
  • Mandip Gill – aktorka wcielająca się w Yaz
  • Chris Chibnall – showrunner (jak dotąd) 11 i 12 serii.

Jak wam się podobała ta scena i ten cliffhanger?  Podobał wam się sposób, w jaki ekipie udało się wylądować samolot? Nasze wrażenia po obejrzeniu Spyfall znajdziecie tutaj (część pierwsza) i tutaj (część druga), a recenzję Lierre na temat całej tej historii – tutaj.

Źródło: YouTubeFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *