Jak Bradley Walsh otrzymał rolę towarzysza?

Bradley Walsh zdradził, w jaki sposób otrzymał swoją rolę w 11 serii Doctor Who. 

Towarzysze Doktora byli zazwyczaj wybierani poprzez castingi. Chris Chibnall postanowił jednak zatrudnić Bradleya Walsha bez uprzedniego przesłuchania. Nowy producent wykonawczy Doctor Who pracował już z aktorem na planie serialu Law & Order: UK.

Podczas wizyty w programie The One Show Walsh pochwalił się, że został zapytany o chęć zagrania w serialu. Między nim a współprowadzącą program, Sally Phillips, która jest ogromną fanką Doctor Who i sama chciałaby w nim wystąpić, rozegrał się dialog:

Strasznie ci zazdroszczę. Jakim cudem dostałeś tę pracę?

Zapytali mnie.

Nie miałeś przesłuchania?

Nie, Chris Chibnall zapytał, czy nie chciałbym wystąpić w serialu, więc spotkaliśmy się na pierwszym czytaniu scenariusza.

towarzysze

Podczas innego wywiadu, 12 listopada, w programie Saturday Brunch, Walsh zdradził, kiedy pojawi się na planie:

Jestem w Doctor Who. Zaczynam gdzieś w przyszłym tygodniu. Już się wszyscy spotkaliśmy*.

Aktor podzielił się także swoimi wspomnieniami:

Oglądałem serial jako młody chłopak – William Hartnell w nim grał, Patrick Troughton też – był czarno-biały oraz bardzo oddziaływał na wyobraźnię. Pamiętam, jak kupiono mi Daleka, doprowadzałem mamę i tatę do szaleństwa… 50 lat później i może będę miał możliwość pobawić się z prawdziwymi Dalekami!

Walsh ujawnił także szczegóły czytania scenariusza, w którym brał udział:

Przyszedłem ze swoim identyfikatorem, takim jak na lotnisko. Musiałem przejść przez skaner, potem zaprowadzono mnie do wielkiego jak magazyn pokoju pomalowanego na czarno. Było nas ośmiu, siedzieliśmy przy stole, nad nami była lampa. Dostaliśmy czarne koperty ze scenariuszem z naszymi nazwiskami wytłaczanym złotym kolorem. Dostaliśmy je i musieliśmy je otworzyć w tym samym momencie. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Pod koniec czytania wszyscy wstaliśmy i zaśpiewaliśmy Delilah Toma Jonesa, w kole – ja, kilku Cybermenów, Dalek… To jak być członkiem masonerii.

Kto wie, ile w tym było prawdy? Walsh opisał swoje uczucia w związku z dołączeniem do produkcji:

Jest genialnie. Świetnie, że mamy Doktora kobietę. Jestem dumny i zaszczycony, że mogę być tego częścią.

Bradley Walsh wcieli się w postać Grahama i zostanie jednym z trójki towarzyszy Trzynastej Doktor granej przez Jodie Whittaker. Jeśli jesteście ciekawi, to możecie poczytać o nim tutaj. Na informacje, kim będzie jego postać, musimy jeszcze poczekać.

Jak podaje Radio Times, prezenterka podczas rozmowy w The One Show zwijała się na kanapie z zazdrości. Kto w sumie nie chciałby zagrać w takim cudownym serialu jak Doctor Who? 

*Chciałbym zaznaczyć, że według fanów obecnych w miejscu kręcenia Bradley Walsh był już na planie. A może była to właśnie próba scenariuszowa? Nasze raporty z planu powrócą już niebawem.

Źródło: Radio Times, The Gallifrey Times

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Jak Bradley Walsh otrzymał rolę towarzysza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *