Jackie Tyler i wyjątkowy Doktor przeżyją nowe przygody

Dobrze czytacie. Jackie Tyler, matka pierwszej towarzyszki z nowej serii, Rose Tyler, wpląta się w dwie niezwykłe przygody i towarzyszyć jej będzie specjalny Doktor. A to wszystko już w przyszłym roku!

Big Finish przygotowuje serię Short Trips. Są to historie liczące około godziny, opowiadane przez jednego narratora i dostępne jedynie przez pobranie ich online. Camille Coduri powtórzy swoją serialową rolę Jackie Tyler. Obie historie – The Siege of Big Ben oraz Flight Into Hull napisał Joseph Lidster i wyreżyserowała Lisa Bowerman. W tych opowieściach u boku Jackie zobaczymy… metakryzysowego Doktora!

The Siege of Big Ben dostępne będzie 8 marca 2018 roku, a oto jego opis i okładka:

Jackie Tyler ma wszystko, czego zawsze pragnęła: kochającego męża, dwójkę dzieci i ważną rolę w organizacji Obrońców Ziemi, która ma siedzibę w Big Benie. Teraz, kiedy świat wyszedł z cienia organizacji Cybus, inni widzą swoją szansę. Straszliwy, dalekosiężny plan zostaje wprowadzony w życie, na drodze do jego zrealizowania stoi tylko Jackie i nowy naukowy doradca.

Ale Doktor nie jest już taki, jakim był…

Druga historia, Flight Into Hull, będzie miała premierę 8 maja, a to jej opis i okładka:

Jackie Tyler straciła bliskiego przyjaciela. Nowy Doktor jest tylko zastępstwem z połową jego serc. Podczas gdy ten zamierza zostawić za sobą wydarzenia z Big Bena i odejść na zasłużoną przerwę, ktoś dostrzega swoją szansę. Ktoś o dobrych intencjach realizuje plan…

Ale Jackie Tyler nie jest już tą samą kobietą, którą była.

Producent Ian Atkins o słuchowiskach wypowiedział się następująco:

Specyfika The Short Trips pozwala nam zajrzeć do czasów i osób, do których trudniej byłoby się skierować przy innym formacie. Jak tylko usłyszałem, że Camille była szczęśliwa, powtarzając swoją rolę dla Big Finish, porozmawiałem z Joe Lidsterem o tym, czy możemy odwiedzić Świat Pete’a i sprawdzić, jak mają się tam rzeczy po Końcu podróży (“The Journey’s End”). Dostaliśmy pozwolenie od Russella T Daviesa i wyobraźnia Joe’ego stworzyła dwie ekscytujące, zabawne i smutne opowieści, których potencjał Camille pokazała w stu procentach.

W pierwszej historii, The Siege of Big Ben, widzimy, jak Jackie osiedla się w prawie własnym, nowym życiu. Kiedy pojawia się niebezpieczeństwo – czy może liczyć na nowego Doktora tak, jak mogła liczyć na starego?

Druga historia, Flight Into Hull, dzieje się jakiś czas po tamtych wydarzeniach. Jackie i Doktor szukają sposobu na rozwiązanie niedokończonych spraw między nimi, ale podróż, którą odbywają Zeppelinem, nie będzie taka przyjemna, jak powinna być.

Tak jak w A Full Live, poprzedniej historii z serii The Short Trips stworzonej przez Joe’ego, mamy tutaj cudowną równowagę pomiędzy postaciami i akcją. Camille robi z tego swoje show, ale spojrzenie na tego załamanego, zrodzonego w wojnie Doktora nie mogło być bardziej wnikliwe.

Big Finish zabrało się w końcu za metakryzysowego Doktora. Myślicie, że wyjdzie z tego coś dobrego? Chcielibyście poczytać lub posłuchać o przygodach tego Doktora?

Źródło: The Doctor Who Companion

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

9 thoughts on “Jackie Tyler i wyjątkowy Doktor przeżyją nowe przygody

      1. No tak, ale te słuchowiska maja mało co wspólnego z serialem. Nie ma żadnych wspomnień w serialu z tego co działu się w słuchowiskach

  1. Nie ma mowy, by nie wspomniano w tych historiach o Rose, dlatego strasznie ciekawi mnie, czy zostanie wyjawione coś o jej życiu z tym Doktorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *